پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

يكشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)

به مناسبت مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمّد مصطفی(ص) به معرفی کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم (ص)» حضرت آیت الله شفیعی می پردازیم:

کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)» مجموعه ای مدون از سه مصاحبه روزنامه نور خوزستان با حضرت آیت الله شفیعی می باشد که در سال های 1385 و 1386 هجری شمسی صورت گرفته است.

آخرین مطالب
سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب به مناسبت ولادت حضرت امام زمان(عج)
  • ۰
  • ۰

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته عید نیمه‌ی شعبان و میلاد حضرت بقیةالله‌الاعظم ارواحنا فداه در سخنان زنده و تلویزیونی خطاب به ملت شریف ایران، احساس نیاز عمیق و گسترده‌ی بشریت امروز به منجی را در طول تاریخ کم‌سابقه خواندند و با تأکید بر معنای حقیقی و سازنده‌ی انتظار یعنی «امید و اعتقاد به گشایش و فرج و تحرک و اقدام برای دستیابی به آینده‌ی روشن» افزودند: ملت ایران در آزمون بیماری اخیر خوش درخشید و رفتار و نظم عمومی آن در به‌کار بستن توصیه‌ها خوب است البته زندگی برای برخی قشرهای ضعیف با سختی در حال گذران است که مسئولان باید برنامه‌های کمک به آنها را هرچه سریع‌تر و بهتر اجرا و مردم نیز ماه رمضان امسال را به رزمایش گسترده‌ی کمک به نیازمندان تبدیل کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با تبریک عید میلاد حضرت ولی‌عصر(عج) به ملت ایران، مسلمانان و همه‌ی آزادی‌خواهان جهان افزودند: احساس نیاز آگاهانه‌ی نخبگان جهان و نیاز ناخودآگاه امروز توده‌های ملتها به «یک دست قدرت الهی، به امامت معصوم و به حقیقت والای مهدی موعود» نشان‌دهنده‌ی این واقعیت است که مکاتب گوناگون و مسلکهای مختلف بشری با همه‌ی ادعاها، نتوانسته‌اند آرامش و خوشبختی را برای ملتها به ارمغان بیاورند.

ایشان با اشاره به مشکلات گوناگون جامعه‌ی بشری با وجود پیشرفتهای علمی گفتند: بی‌عدالتی، فقر، بیماری، فحشا، گناه، شکاف طبقاتی بسیار وسیع و سوءاستفاده‌ی قدرتها از علم، موجب شده که جامعه‌ی بشری دچار احساس خستگی، اضطراب و گرفتاری باشد و احساس نیاز به یک دست نجات‌بخش در همه جای دنیا اوج بگیرد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای علم و خرد و تجربه را از نعمتهای بزرگ الهی و حل‌کننده‌ی بسیاری از مشکلات برشمردند اما خاطرنشان کردند: علم و خرد همچنان‌که تاکنون اثبات شده، نمیتواند گره بی‌عدالتی را باز کند و تحقق این آرزوی همیشگی بشر نیاز به دست قدرت الهی دارد و به همین علت، مأموریت بزرگ حضرت بقیه‌الله‌الاعظم پر کردن زمین از قسط و عدل است.

رهبر انقلاب اسلامی عدالت وعده‌داده‌شده در زمان ظهور صاحب‌الزمان را عدالت در همه‌ی شئون زندگی بشر از جمله عدالت در قدرت، ثروت، سلامت، کرامت انسانی و منزلت اجتماعی خواندند و افزودند: به لطف و قدرت الهی این وعده با دست قدرت امام عصر حتماً محقق خواهد شد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به بیان وعده‌ی «فرج و حرکت عظیم الهی» در همه‌ی ادیان افزودند: انتظار فرج در اسلام انتظاری سازنده و همراه با امید و تحرک و اقدام است و به همین علت همان‌گونه که پیامبر خاتم و ائمه‌ی هدیٰ فرموده‌اند، انتظار فرج جایگاه بسیار مهمی دارد و برترین اعمال است.

رهبر انقلاب، انتظار فرج حضرت ولی‌عصر را مهم‌ترین مصداق انتظار خواندند و افزودند: البته انتظار فرج و گشایش باید ناظر به همه‌ی امور زندگی باشد و به همین علت انتظار فرج، خودش یک گشایش است چرا که انسان را از یأس و درماندگی نجات میدهد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه امت محمدی(ص) در هیچ حادثه‌ای نباید دچار یأس و ناامیدی شود، افزودند: انتظار فرج به معنای نشستن، بی‌عملی و چشم به در دوختن نیست بلکه به معنای آماده شدن و اقدام کردن برای دستیابی به آینده‌ی روشن و وعده‌ی داده‌شده است.

ایشان افزودند: به همین علت برای ایجاد جامعه‌ی مهدوی باید هم خودسازی کرد و هم به قدر توان دگرسازی، و محیط پیرامونی را به جامعه‌ی مهدوی که جامعه‌ی قسط، عدالت، معنویت، معرفت و برادری و عزت است، نزدیک کرد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای انتظار حقیقی فرج را در تضاد با بی‌صبری و مدت معین کردن برای ظهور حضرت خواندند و افزودند: در آماده‌سازی برای فرج، بی‌صبری و عجله کردن ممنوع است چرا که پروردگار بر مبنای شتاب و عجله‌ی انسانها تصمیم نمیگیرد، ضمن اینکه هر حادثه وقت معین و حکمتی دارد و بر اساس آن حکمت انجام میشود.

ایشان با اشاره به اوضاع ناشی از بیماری کرونا در جهان افزودند: انتظار فرج به معنای فرج و گشایش بعد از شدت نیز هست؛ به همین علت انسانِ منتظر از این حادثه مأیوس و متلاطم نمیشود و با حفظ آرامش خود میداند که این اوضاع بلاشک تغییر خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای دعا و مناجات را موجب افزایش آرامش ناشی از انتظار فرج دانستند و افزودند: در دو ماه پر برکت شعبان و رمضان، ادعیه‌ی فراوان و دارای مضامین عالی وجود دارد که میتوان با مناجات و استغاثه با پروردگار و راز و نیاز با ائمه‌ی هدیٰ، رحمت الهی را جلب و احساس آرامش بیشتری کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مناجات دیشب ملت ایران با پروردگار در شب میلاد حضرت مهدی موعود تأکید کردند: میلیون‌ها دستی که دیشب به آسمان بلند شد و با خدا راز و نیاز و به درگاه او استغاثه کرد، قطعاً و بلاشک موجب جلب رحمت الهی و منجر به بروز برکات فردی و اجتماعی خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دوم سخنانشان به موضوع بیماری کرونا اشاره کردند و با تأکید بر اینکه این موضوع یک آزمون عمومی و عجیب برای دولتها و ملتها است، گفتند: در مورد آمارها و اقدامات بسیار خوب انجام‌شده و توصیه‌های مسئولان، به قدر کافی مطالبی گفته شده و صداوسیما هم انصافاً در این زمینه بسیار خوب عمل کرده اما نکته‌ی مهم، خوش درخشیدن ملت ایران در آزمون این بیماری وبای مدرن است.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای اوج این افتخار ملی را متعلق به کادر درمانی کشور دانستند و افزودند: کادر درمانی کشور با تحمل رنج دوری از خانواده حتی در تعطیلات نوروز و تحمل فشارهای ناشی از مراقبت از بیماران بدحال، جان و سلامت خود را در خدمت به مردم قرار دادند و این موضوع بسیار با عظمت، خاطره‌ی خوشی را در ذهن ملت ایران بر جای خواهد گذاشت.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور داوطلبانه‌ی طلاب و دانشجویان جهادی و هزاران بسیجی پر تلاش و آحاد مردم در میدان ارائه‌ی خدمات به کادر درمانی و بیماران و حتی نیازمندان را بسیار با ارزش و خرسندکننده برشمردند و گفتند: نیروهای مسلح نیز انصافاً همه‌ی توان سازندگی و ابتکار خود از بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌های تجهیزشده تا توانایی‌های علمی و تولید امکانات بهداشتی و درمانی را وارد میدان کردند و ظرفیتهای جدید نیز در این مسئله در نیروهای مسلح و جوانان خارج از آنها کشف شد.

ایشان مشارکتهای مردمی در سراسر کشور را نیز انصافاً زیبا و شگفت‌انگیز خواندند و با اشاره به نمونه‌هایی از این اقدامات افزودند: همه‌ی این حرکتهای ارزشمند نشان‌دهنده‌ی عمق و رسوخ فرهنگ اسلامی در مردم است و برخلاف خواسته‌ی برخی که در یکی دو دهه‌ی اخیر تلاش کردند فرهنگ اسلامی - ایرانی را تحقیر و مردم را متوجه سبک زندگی غربی کنند، این حرکتها نشان داد خوشبختانه احساس تفکر و فرهنگ اسلامی و زنجیره‌ی ارزشهای اسلامی در مردم ایران قوی و راسخ است.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ادامه به رفتار و عملکرد دنیای غرب در ماجرای کرونا اشاره کردند و با برشمردن مصادیقی همچون مصادره‌ی ماسک‌ها و دستکش‌های کشورها به‌وسیله‌ی برخی کشورهای اروپایی و آمریکا، هجوم مردم به فروشگاه‌ها و خالی کردن قفسه‌ها و به جان هم افتادن برای چند دستمال توالت، صف کشیدن مردم برای خرید اسلحه، معالجه نکردن بیماران سالمند و خودکشی افراد به علت ترس از کرونا، گفتند: در این ماجرا فرهنگ و تمدن غرب محصول خود را نشان داد که این نتیجه‌ی طبیعی فلسفه‌ی حاکم بر تمدن غربی مبتنی بر فردگرایی و مادی‌گرایی و غالباً بی‌خدایی است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان یکی از سناتورهای غربی که گفته بود «غرب وحشی زنده شده است»، افزودند: هنگامی که ما میگوییم غرب یک روح وحشی‌گری برخلاف ظاهر اتوکشیده و ادکلن‌زده‌ی خود دارد، برخی آن را انکار میکنند اما حالا خود آنها صراحتاً همین واقعیت را میگویند.

ایشان به بُعد دیگری از ماجرای بیماری کرونا در کشور یعنی رفتار عمومی ملت در به‌کار بستن توصیه‌ها اشاره کردند و گفتند: مردم واقعاً به آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا به‌صورت تصمیم قاطع میگوید عمل میکنند، البته ممکن است چیزی را به‌صورت مردّد اعلام کنند و مردم به این نتیجه نرسند که باید به آن عمل شود اما در جایی که مطلبی قاطعانه گفته میشود مردم همراهی میکنند که نمونه‌ی بارز آن نرفتن به سیزده‌به‌در امسال و پذیرفتن یک نظم عمومی بود؛ البته این رفتار باید ادامه یابد و تصمیم‌های ستاد ملی جدی گرفته و به آنها عمل شود.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به یک وجه دیگر حادثه‌ی کرونا تأکید کردند: کرونا یک مشکل بزرگ و ابتلای خطرناکی برای بشریت است اما این قضیه نباید ما را از دیگر مشکلات و حوادث مهم دنیا غافل کند زیرا در سالهای گذشته، دنیا و یا کشور ما با مشکلات و حوادث بزرگ‌تر از آن هم مواجه بوده است.

ایشان یکی از این حوادث را که در ۳۲ سال قبل روی داد، حمله‌ی شیمیایی هواپیماهای رژیم بعث صدام به شهر حلبچه‌ی عراق و بخشهایی از مناطق مرزی ایران برشمردند و گفتند: در آن زمان، برخی از همین کشورهای مدعی تمدن و ترقی، سلاحهای شیمیایی را در اختیار صدام قرار دادند و تا امروز هم هیچ یک از آنها درباره‌ی جنایتشان جوابی نداده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامی، جنگهای جهانی اول و دوم، جنگ ویتنام و حمله‌ی آمریکا به افغانستان و عراق را از دیگر حوادث مهم و بزرگ سالهای گذشته دانستند و خاطرنشان کردند: حادثه‌ی کرونا نباید موجب غفلت ما از ظلم و ستم قدرتمندان دنیا به ملتهای مختلف از جمله مردم فلسطین و یمن شود و همچنین نباید از توطئه و دشمنی استکبار غافل شد چرا که برخلاف تصور عده‌ای که میگویند اگر ما دشمنی نکنیم آنها نیز دشمنی نمیکنند، دشمنی استکبار با اصل نظام جمهوری اسلامی و مردم‌سالاری دینی است.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به تلاش جدی مسئولان در ستاد ملی مقابله با کرونا و ارائه‌ی گزارشها به رهبری گفتند: در ستاد ملی تصمیم‌هایی برای قشرهای ضعیف جامعه گرفته شده است که توصیه و تأکید میکنم این برنامه‌ها را هرچه سریع‌تر، بیشتر و بهتر به اجرا درآورند، البته مردم نیز برای کمک به اقشار ضعیف وظیفه دارند.

رهبر انقلاب اسلامی به مشکلات و سخت شدن شرایط زندگی برای برخی افراد جامعه به علت تبعات ناشی از کرونا اشاره کردند و افزودند: افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند، فعالیتهای وسیعی را به‌منظور کمک به نیازمندان آغاز کنند، به‌خصوص که در آستانه‌ی ماه مبارک رمضان که ماه انفاق و ایثار است، قرار داریم.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تأکید کردند: خوب است که در ماه مبارک رمضان یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه شکل بگیرد و برای اثبات ارادتمان به امام زمان(عج) صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه‌ی مهدوی را که جامعه‌ای همراه با قسط، عدل، عزت، علم، برادری و همیاری است، به‌وجود آوریم.

ایشان همچنین با اشاره به برگزار نشدن جلسات عمومی دعا، توسل و سخنرانی در ماه مبارک رمضان امسال، آحاد مردم را به عبادت، تضرع و خشوع در تنهایی و در خانه‌ها و در میان خانواده‌ها توصیه کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان به مسئولان و فعالان جوان در عرصه‌ی علم و فناوری نیز توصیه کردند موضوع جهش تولید حیاتی است و فراموش نشود زیرا باید به هر قیمتی که شده موضوع تولید پیگیری شود و به مرحله‌ی جهش برسد. همچنین جوانان فعال در عرصه‌ی علم و فناوری، کار آزمایشگاهی و تولید نیازهای کشور را به‌صورت جدی پیگیری کنند.

  • ۹۹/۰۱/۲۱
  • ۷۹۹ بیننده|
  • ۸۵۶ نمایش|
  • |

امام خامنه‌ای

امام زمان

رهبر معظم انقلاب اسلامی

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار

پیام تسلیت حضرت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار، محبوب و مردمی حضرت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی و جمعی از خدمتگزاران صدیق انقلاب اسلامی

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
پاسخ: سلام از طریق کتابخانه ...
  • ۱۸بهمن۰۰ - ۱۲:۰۴ - فاطمه
    🤔
مسجد حضرت آیت الله شفیعی