پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)

به مناسبت مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمّد مصطفی(ص) به معرفی کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم (ص)» حضرت آیت الله شفیعی می پردازیم:

کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)» مجموعه ای مدون از سه مصاحبه روزنامه نور خوزستان با حضرت آیت الله شفیعی می باشد که در سال های 1385 و 1386 هجری شمسی صورت گرفته است.

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته عید قربان در سخنرانی زنده‌ی تلویزیونی، ملت شریف ایران را به حضور پرنشاط و گسترده‌تر در مسابقه‌ی معنوی «کمک مؤمنانه به قشرهای آسیب‌دیده و یاری مجاهدان سلامت» فراخواندند و با تشریح اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت آمریکا در جنایت تحریم ملت ایران، تأکید کردند: دشمن به موازات جریان تحریم، جریان تحریف حقایق را هم دنبال میکند اما به فضل الهی و با هوشیاری، زیرکی و شناخت عمیق ملت ایران از آمریکا، به هیچ کدام از اهدافش نرسیده و نخواهد رسید و ایران عزیز با صبر و ثبات، تلاش بیشتر مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و استفاده‌ی هرچه بیشتر از ظرفیتهای داخلی، به راه روشن خود ادامه خواهد داد.

ایشان درباره‌ی عزاداری ماه محرم نیز تأکید کردند: همه‌ی سوگواران حسینی، هیئتها و مداحان موظفند به هرچه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام میکند، عمل کنند زیرا موضوع بسیار مهم است.

رهبر انقلاب با تبریک عید سعید قربان به ملت عزیز ایران، مسلمانان جهان و پیروان ادیان ابراهیمی، دهه‌ی اول ذی‌حجه را دهه‌ی خاطرات پرشکوه و هدایت‌گر و دهه‌ی تضرع و توسل خواندند و افزودند: دهه‌ی دوم این ماه پربرکت، با توجه به عید سعید غدیر دهه‌ی ولایت است که این موضوع از همه‌ی احکام الهی جایگاه برتری دارد، چراکه ولایت تضمین‌کننده‌ی اجرای همه‌ی احکام الهی است.

ایشان افزودند: دهه‌ی سوم ذی‌حجه نیز با مناسبت‌هایی از جمله مباهله، دهه‌ی مهمی است که امیدواریم ملت، دهه‌ی اول را به مبارکی و دو دهه‌ی بعد را آن‌چنان که موجب رضای الهی و خوشبختی ملت است، سپری کنند.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای دیدارهای مردمی را از دل‌خوشی‌ها و دلبستگی‌های پرجاذبه‌ی خود خواندند و خاطرنشان کردند: این دشمن حقیر اما بسیار خطیر یعنی کرونا این دل‌خوشی را نیز سلب کرده است.

ایشان در همین زمینه افزودند: قرار بود این دیدار به‌صورت تصویری با خدمتگزاران عرصه‌ی سلامت و کمک مؤمنانه انجام شود اما چون ستاد ملی مبارزه با کرونا گفته اجتماع بیش از ده نفر ممنوع است، متأسفانه این دیدار تصویری هم ممکن نشد.

ایشان ایثارگری را از خصوصیات بارز ملت ایران برشمردند و افزودند: امروز نیز که مجموعه‌های درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و دیگر عوامل، با تمام وجود در خدمت بیماران کرونا هستند، لازم است داوطلبان در کارهای غیرتخصصی و عمومی به یاری آنان بشتابند.

رهبر انقلاب با اشاره به آسیب دیدن اقتصادی اغلب مردم در دوران کرونا افزودند: البته در این میان عده‌ای دچار آسیب‌ها و مشکلات جدی شده‌اند که باید با گسترش نهضت کمک مؤمنانه‌ی مردمی، به کمک این قشرها شتافت.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با استناد به آیات قرآنی، مردم را به حضور پرنشاط و فعال‌تر در این مسابقه‌ی معنوی دعوت کردند و افزودند: سبقت در کار خیر از دستورات مؤکد و مکرر الهی در قرآن مجید است و موجب شوق و انگیزه‌ی دیگران به کارهای خیر نیز میشود.

رهبر انقلاب، این‌گونه کارها را معنای واقعی انقلابی‌گری خواند و افزودند: اطعام ماه محرم نیز میتواند با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل کمک مؤمنانه به دست خانواده‌ها برسد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به تلاشهای جدی علمی در کشور برای شناخت ویروس کرونا و راه‌های مقابله و درمان آن، افزودند: این‌گونه تلاشها در همه‌ی ابعاد باید گسترش یابد.

رهبر انقلاب در بخش دوم سخنانشان، تحریمهای آمریکا را جنایتی بزرگ علیه ملت ایران برشمردند و افزودند: دشمن خبیث از این تحریمها که همه‌ی ملت را نشانه گرفته، اهداف مختلفی دارد.

ایشان «خسته کردن و به ستوه آوردن ملت» را هدف کوتاه‌مدت تحریمها برشمردند و گفتند: دشمن میخواهد مردم را آشفته کند تا در خیابانها در مقابل حکومت بِایستند، به همین علت مدام از تابستان داغ سخن گفته و میگوید اما اکنون خودشان به تابستان داغ مبتلا شده‌اند.

«ایجاد محدودیت و جلوگیری از پیشرفت کشور بخصوص در بعد علمی» هدف میان‌مدت آمریکایی‌ها است که رهبر انقلاب با تبیین آن گفتند: دشمن در درازمدت هم دنبال به ورشکستگی کشاندن و فروپاشی اقتصادی ایران است، چراکه در آن صورت، ادامه‌ی حیات برای یک کشور، امکان‌پذیر نخواهد بود.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای «قطع رابطه‌ی جمهوری اسلامی با مراکز و جریانهای مقاومت در منطقه» را هدف جنبی آمریکایی‌ها از تحریم ایران دانستند و در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان گفتند: به فضل الهی و با هوشیاری ملت، دشمن در تحقق همه‌ی این اهداف ناکام مانده و به قول ما ایرانی‌ها شتر در خواب بیند پنبه‌دانه!

رهبر انقلاب افزودند: البته کشور دچار مشکلاتی است که بخشی از آن به تحریمها، بخشی به ضعفها و مدیریتها و بخشی هم به کرونا بازمیگردد اما همان‌گونه که شماری از اندیشمندان و فعالان غربی هم بصراحت اعتراف میکنند، دشمن با همه‌ی شدت عمل خود نتوانسته به اهداف خود در جنایت تحریم دست یابد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه به موازات جریان تحریم، یک جریان «تحریف حقایق» و واژگون نشان دادن واقعیات هم وجود دارد، گفتند: هدف این جریان، ضربه زدن به روحیه‌ی مردم و دادن آدرس غلط درباره‌ی علاج تحریم است.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به سخنان مداوم مقامهای آمریکایی و تبلیغات گسترده‌ی رسانه‌های وابسته به آنها برای واژگون نشان دادن واقعیات ایران، افزودند: هدف دشمن، گرفتن نشاط و امید از ملت بویژه جوانان است تا این‌گونه القا کنند که کشور به بن‌بست رسیده و امکان حل مشکلات وجود ندارد.

ایشان تحریف واقعیات را خط ثابت تبلیغاتی رسانه‌های غربی در طول ۴۱ سال گذشته خواندند و خاطرنشان کردند: در این خط تبلیغاتی، نقاط قوت به‌طور کلی انکار و یا در مورد آن سکوت میشود اما اگر نقطه‌ضعفی باشد، ده‌ها و حتی صدها برابر بزرگ‌نمایی میشود.

رهبر انقلاب اسلامی درخصوص آدرس غلط دادن برای رفع تحریمها نیز گفتند: در این خط تبلیغاتی گفته میشود اگر میخواهید تحریمها برطرف شود، کوتاه بیایید و ایستادگی نکنید و متأسفانه برخی در داخل هم این آدرس غلط را تکرار میکنند اما این خط بر روی اکثریت ملت ایران با شناختی که از دشمن و غرض‌ورزی او دارند، مؤثر نیست.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه جریان تحریف واقعیات به مقاصد خود نرسیده است، خاطرنشان کردند: اگر جریان تحریف شکست بخورد، قطعاً جریان تحریم هم شکست خواهد خورد، زیرا عرصه‌ی کنونی، میدان جنگ اراده‌ها است و اگر اراده‌ی ملت ایران مستحکم باقی بماند، بر اراده‌ی دشمن غلبه خواهد کرد.

نکته‌ی دیگری که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، استفاده‌ی ملت زیرک ایران از تحریم برای شکوفایی علمی کشور بود.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای گفتند: با اینکه تحریم یک جنایت بزرگ است اما مردم بویژه جوانان، مسئولان، دانشمندان و فعالان سیاسی از این موضوع برای افزایش اتکاء به نفس ملی استفاده کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه افزودند: تولید جت آموزشی و قطعات حساس و ظریف، راه‌اندازی چند هزار شرکت دانش‌بنیان، ساخت پالایشگاه ستاره‌ی خلیج فارس به دست سپاه، اقدامات بزرگ در پارس جنوبی، طرحهای وزارت نیرو در زمینه‌ی آب و برق، طرحهای وزارت راه و تولیدات شگفت‌انگیز دفاعی، همه در دوران تحریم انجام شده است.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای یکی دیگر از آثار دوران تحریم را تمرین جداسازی اقتصاد کشور از نفت برشمردند و گفتند: به علت آنکه نفت کشور کمتر فروش میرود، جداسازی اقتصاد از نفت خام به‌طور طبیعی در حال روی دادن است که این موضوع باید با پیگیری دولت و مجلس به سرانجام برسد.

رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به این سؤال مهم که «آیا تحریمها قابل علاج است؟» گفتند: تحریمها قطعاً قابل علاج است اما علاج آن، عقب‌نشینی و کوتاه آمدن در مقابل آمریکا نیست زیرا عقب‌نشینی موجب پیشروی متجاوز میشود.

ایشان افزودند: خواسته‌ی امروز آمریکا از ایران، کنار گذاشتن کاملِ صنعت هسته‌ای، کاهش بسیار شدید توان دفاعی و رها کردن اقتدار منطقه‌ای است اما پذیرفتن این خواسته‌ها قطعاً موجب عقب‌نشینی آمریکا نخواهد شد و هیچ عقلی نیز حکم نمیکند که برای توقف متجاوز، خواسته‌های او را اجابت کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی با اظهار تأسف از تکرار حرفهای دشمن مبنی بر فایده نداشتن صنعت هسته‌ای از زبان عده‌ای در داخل گفتند: صنعت هسته‌ای نیاز قطعی فردای کشور برای تولید برق است و امروز باید به فکر فردا باشیم.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه با وجود خسارات فراوان برجام، اصل صنعت هسته‌ای حفظ شده است، درخصوص ادعای آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران، خاطرنشان کردند: من علت مذاکره نکردن با آمریکایی‌ها را بارها گفته‌ام اما برخی یا متوجه نمیشوند و یا وانمود میکنند که متوجه نشده‌اند.

ایشان تأکید کردند: هدف اصلی آمریکایی‌ها از ادعای مذاکره، گرفتن توانایی‌های حیاتی ملت ایران است. البته رئیس‌جمهور فعلی آمریکا هم به دنبال برخی منافع شخصی و انتخاباتی است؛ همچون استفاده‌ی تبلیغاتی از مذاکره با کره‌ی شمالی.

ایشان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با همه‌ی کشورها بجز آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی مذاکره میکند، افزودند: علاج تحریمها، عقب‌نشینی و مذاکره با دشمن نیست بلکه علاج واقعی آن، تکیه بر توانایی‌های ملی، وارد کردن جوانان به میدان، و احیای ظرفیتهای فراوان کشور، و در یک کلام عمل به ارکان اقتصاد مقاومتی یعنی درون‌زایی و برون‌گرایی است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ما امکانات و توانایی‌های داخلی و ظرفیتهای بین‌المللی فراوان داریم که باید با مدیریت جهادی و تدبیر واقعی، به فعلیت دربیایند.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران دوستان مؤثری در دنیا دارد اما تکیه‌ی واقعی نظام اسلامی به خدا و مردم است، گفتند: تکیه بر امکانات و استقلال داخلی، هم دشمنان خارجی و هم بدخواهان داخلی دارد. آن کسی که برای منافع خودش حاضر است کالایی را که در داخل تولید میشود، از خارج وارد کند، در واقع خیانت میکند؛ و با وجود تأکیدهای مکرری که شده است اما همچنان واردات کالاهایی که در داخل تولید میشوند، ادامه دارد.

آخرین نکته‌ای که رهبر انقلاب اسلامی درخصوص تحریمها گفتند «دل نبستن به وعده‌های توخالی دیگران» بود.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای گفتند: در سال ۹۷ و بعد از خروج آمریکا از برجام، متأسفانه کشور ماه‌ها معطل وعده‌های اروپایی‌ها باقی ماند و اقتصاد کشور شرطی شد، در حالی که معطل کردن اقتصاد به وعده‌های دیگران، بسیار مضر است.

ایشان افزودند: اروپایی‌ها هیچ کاری برای مقابله با تحریمهای آمریکا نکردند و آنچه که به نام اینستکس نیز مطرح کردند، بازیچه‌ای بود که محقق نشد.

رهبر انقلاب اسلامی در جمع‌بندی این بخش از سخنان خود تأکید کردند: علاج تحریمها فعال کردن ظرفیتهای داخلی است که نیازمند مجاهدت است.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به گرانی‌ها و مشکلات جدی خانوارها در تأمین معیشت، گفتند: کارهای لازم برای رفع این مشکلات را در جلسات خصوصی با مسئولان از جمله آقای رئیس‌جمهور مطرح کرده‌ایم و باز هم به دستگاه‌های مسئول تأکید میکنیم.

رهبر انقلاب اسلامی مسئله‌ی فوری در بخش اقتصاد را «مهار نوسان قیمتها، ایجاد ثبات در بازار و حفظ ارزش پولی ملی» دانستند و افزودند: این حالتِ هر روز یک قیمت برای اجناس و افسار پاره کردن قیمت ارز، برای کشور مضر است و افراد آشنا به مدیریتهای اجرایی معتقدند که این مسئله با برخورد دستگاه‌های اجرائی و در مواردی دستگاه قضائی قابل مهار است.

ایشان افزودند: در قضیه‌ی ارز، بانک مرکزی تلاشهای زیادی انجام میدهد که ان‌شاءالله موفق خواهد شد؛ البته گزارشهای مطمئنی وجود دارد که دلایل سیاسی، امنیتی در افزایش قیمت ارز بیش از دلایل اقتصادی مؤثر است که در این صورت باید با کسانی که به این آتش دامن میزنند، جداً مقابله شود.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، مسئله‌ی «هدایت نقدینگی به سمت تولید» و همچنین «رفع موانع جهش تولید» را از دیگر اولویتهای اقتصاد کشور خواندند و گفتند: عده‌ای از کارشناسان پیشنهاد کرده‌اند رؤسای سه قوه کارگروهی را برای شناسایی و رفع موانع تولید تعیین کنند.

رهبر انقلاب اسلامی اصلاحات اساسی در اقتصاد کشور را «اصلاح ساختار بودجه»، «اصلاح نظام بانکی»، «ارتقای سرمایه‌گذاری و اشتغال» و «بهبود محیط کسب و کار» برشمردند و گفتند: این موارد دو سال قبل و هم‌زمان با تشکیل جلسه‌ی شورای عالی هماهنگی اقتصادی به سران قوا ابلاغ شد که البته با وجود تلاشها، پیشرفت قابل توجهی نداشته است؛ البته مهم این است که ما میدانیم چه میخواهیم و به دنبال چه برنامه‌ای هستیم.

ایشان، «صبر» و «ثبات» را دو نیاز اساسی برای آینده‌ی کشور دانستند و با تأکید بر اینکه بر اثر ایمان مذهبی و اعتماد مردم به نظام، ثبات ملت خوب است، افزودند: مسئولین هم باید با کار جهادی، صبر و ثبات خود را نشان دهند و از تردید و نگرانی‌های مضر اجتناب کنند.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، مشکلات دشمن اصلی یعنی آمریکا را بسیار بزرگ و غیر قابل مقایسه با مشکلات ایران خواندند و با برشمردن مصادیقی از مشکلاتِ امروز آمریکا مثل فاصله‌ی طبقاتی عجیب، تبعیض نژادی، مشکلات اقتصادی و بیکاری‌های گسترده، مشکلات مدیریتی در قضیه‌ی کرونا و مدیریت اجتماعی ضعیف که منجر به بی‌رحمی‌ و قتل و شکنجه به دست پلیس آمریکا میشود، گفتند: امروز آمریکا در سطح دنیا منفور و منزوی است.

ایشان تأکید کردند: حوادث جاری آمریکا آتش زیر خاکستری است که شعله‌ور شده و اگرچه آن را سرکوب کنند اما دوباره شعله‌ور میشود و نظام کنونی آمریکا را از بین میبرد، چراکه فلسفه‌ی سیاسی و اقتصادی این نظام، غلط و محکوم به نابودی است.

رهبر انقلاب اسلامی سخنان مکرر مقامهای آمریکایی علیه ایران را نشان‌دهنده‌ی سردرگمی آنها دانستند و افزودند: مدیریت آمریکا دچار سرگیجه و آشفتگی است. آمریکایی‌ها به دنبال پیدا کردن دشمن هستند، بنابراین گاهی از ایران اسم میبرند و گاهی از روسیه و چین، اما امروز رژیم آمریکا دشمنی بزرگ‌تر از ملت خود ندارد و همین دشمن، آن رژیم را به زانو درخواهد آورد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تأکید مجدد بر صبر، ثبات و کار جهادی افزودند: دولت در اواخر دوران مسئولیت خود قرار دارد؛ البته در طول این هفت سال هرچه توانستند تلاش کردند و در برخی بخشهای دولت نیز واقعاً کارهای خوبی انجام گرفت؛ پس از این دولت هم، دولت تازه‌نفسی خواهد آمد که کارها را با جدیت بیشتر دنبال کند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان به مسئله‌ی عزاداری در محرم اشاره و تأکید کردند: در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام میکند. بنده هرچه آنها لازم بدانند مراعات خواهم کرد. توصیه و تأکید من به همه‌ی عزاداران، هیئات، منبری‌ها و مداحان نیز این است که ضوابط ستاد ملی کرونا باید رعایت شود، چراکه اگر همین مقدار مراقبت و کنترل هم سست شود، فاجعه‌ای بزرگ پدید خواهد آمد.

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار

پیام تسلیت حضرت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار، محبوب و مردمی حضرت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی و جمعی از خدمتگزاران صدیق انقلاب اسلامی

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
پاسخ: سلام از طریق کتابخانه ...
  • ۱۸بهمن۰۰ - ۱۲:۰۴ - فاطمه
    🤔
مسجد حضرت آیت الله شفیعی