پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
مذاکرات و مناظرات جلد اول
مذاکرات و مناظرات جلد اول

به مناسبت عید بزرگ غدیرخم به معرفی یکی دیگر از آثار ارزشمند حضرت آیت الله شفیعی به نام «مذاکرات و مناظرات» می پردازیم:

مذهب شیعه از آغاز تاکنون همواره مورد تعرض و دشمنی معاندان و دشمنان سرسخت خود واقع شده است. از مهم ترین انواع مخالفت و دشمنی، ایجاد انواع شبهات و مغالطه ها در مبانی اعتقادی و معارف ارزنده این مذهب بوده است. با این وجود در طول تاریخ ...

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی به یاد و خاطره امام راحل بعد از سه دهه از رحلت ایشان اشاره و اظهار داشت: اندیشه امام خمینی(ره) همچنان و پیوسته زنده است راه امام برقرار و رهروان ایشان به مراتب بیشتر از گذشته هستند.

وی با بیان این‌که امام راحل منشأ انقلاب، دگرگونی و تحول فرهنگی بزرگی شد بیان کرد: بسیاری از مسائلی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ارزش شناخته می‌‌شدند، ملت ایران بعد از پیروزی انقلاب پوشالی و واهی بودن آنها را دید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان ادامه داد: مسائلی در پیش از انقلاب اسلامی ارزش بودند اما به عنوان یک ارزش شناخته نمی‌شدند، فرصت بروز، ظهور و عرض اندام پیدا کردند.

وی از جمله مسائل مورد ستیز امام راحل را اشرافی‌گری و تجمل‌پرستی عنوان کرد و گفت: امام خمینی(ره) فرهنگ ساده‌‌زیستی و پرهیز از هرگونه اشرافی‌گری و تجمل‌گرایی را حاکم کرد. اوج عظمت امام در جایی آشکار می‌شود که من یک موی کوخ‌نشینان را با همه کاخ‌نشین‌ها عوض نمی‌کنم که ایشان در زندگی اینگونه بودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی با بیان این‌که امام عالم همراه با عمل بود، عنوان کرد: امام راحل در زندگی ساده‌زیست بود و به حداقل‌ها اکتفا می‌کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با بیان این‌که امام راحل تنها به ساده‌زیستی شخصی و فردی قانع نبود، گفت: فرهنگ ساده‌زیستی را دنبال می‌کرد و به ویژه از الزامات مسئولان، کارگزاران نظام جمهوری اسلامی، علما و حوزه‌های علمیه سادگی را ذکر می‌کرد.

وی به تأکیدات امام راحل به علما، روحانیون و حوزه‌های علمیه درباره ساده‌زیستی اشاره و ادامه داد: این کلام امام راحل همچنان امروزه کلیدی است، حوزه‌های علمیه، علما و روحانیون به شدت از اشرافی‌گری و تجمل باید به دور باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی افزود: حتی در ساخت مراکز حوزوی، دینی و بنیادهایی که با تابلوی دین برپا می‌شود باید سادگی و آراستگی محفوظ باشد. امام در پاسخ به نامه رهبرمعظم انقلاب و مرحوم هاشمی رفسنجانی در ساخت مصلی تهران تأکید می‌کنند که سادگی معنوی باید در بنیادهای مذهبی، مصلی و مساجد مورد توجه باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی به عنوان دیگر مخاطب پیام امام راحل درباره سادگی و حفظ آراستگی اظهار داشت: اشرافی‌گری خطری است که مسئولان نظام جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند.

وی عنوان کرد: مسئولی که در نظام جمهوری اسلامی اشرافی زندگی کند، مسئول برخواسته از متن جمهوری اسلامی نیست حتی اگر به کرسی‌های جمهوری اسلامی تکیه زده باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی تأکید کرد: پیام و کلام مسئول جمهوری اسلامی، سخن امام علی(ع) مبنی براین است که مسئولیت در دست تو، تکلیفی بر گردنت است و نه طمعه و لقمه‌ای برای بهره‌برداری منافع شخصی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان بیان کرد: کارگزاران نظام جمهوری اسلامی اولا باید ساده‌زیست باشند، ثانیا فرهنگ ساده‌زیستی را ترویج و توسعه دهند و ثالثا به شدت فرهنگ ساده‌زیستی را در نزدیکان خود و حلقه اول اطرافیان مطالبه و دنبال کنند.

وی با بیان این‌که زندگی اشرافی یک مسئول در نظام جمهوری اسلامی معنا ندارد، ادامه داد: زندگی در خانه اشرافی، تردد با وسیله نقلیه اشرافی و نگاه به مردم از بالا به پایین توسط مسئولان معنا ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی با اشاره به این‌که امام راحل فرمود که اگر به من خدمتگزار بگویند بالاتر از این است که رهبر بگویند، افزود: مهم‌تر از مبارزه با تجملات و اشرافی‌گری، مبارزه با این فرهنگ است. باید پافشاری و تأکید شود که اشرافی‌گری ضد آرمان‌های انقلاب اسلامی است و مسئولی که با خوی اشرافی‌گری عمل می‌کند را باید آنچنان چپ چپ نگاه کرد که از میدان و صحنه خارج شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: مگر می‌شود که کارگزار نظام جموری اسلامی اشرافی زندگی کند، اهل تجملات باشد و در بند دکور دفتر و اتاقش باشد. افتخار مسئول جمهوری اسلامی باید خدمت به مردم باشد و در این خدمت کوخ‌نشینان بر کاخ‌نشینان مقدم‌ هستند.

وی با بیان این‌که مسئول تربیت شده فرهنگ امام راحل باید خود منت کوخ‌نشینان را بکشد، ادامه داد: تأکید بر ساده‌زیستی در زندگانی امام راحل وجود دارد و امروزه در زندگی رهبرمعظم انقلاب مشاهده می‌شود. معادله‌ها، طراحی‌ها و دسیسه‌های منسجم و برنامه‌ریزی شده سیاسی نظام سلطه از حسینیه ساده و بی‌آلایش امام خمینی‌(ره) هدف گرفته و متلاشی می‌شود اما در خود حسینیه ساده‌زیستی وجود دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی گفت: سلوک شخصی رهبرمعظم انقلاب، فرزندان معظم له، الزامات امام خامنه‌ای برای هر دو دامادشان که حق ورود در مسائل اقتصادی را ندارند، درس است. رهبرمعظم انقلاب اسلامی مایه مباهات و سربلندی هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان تأکید کرد: مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی به میزانی که به سمت اشرافیت متمایل شوند با بدنه و آحاد مردم فاصله می‌گیرند.

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
عرض تسلیت
عرض تسلیت

حضور محترم حضرت آیت الله سید علی شفیعی

نماینده معزز مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری

 

با تأسف و تأثر درگذشت برادر بزرگوارتان، مرحوم مغفور آقای «حاج سید مهدی شفیعی» را تسلیت عرض نموده و علو درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسألت داربم.

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
مسجد حضرت آیت الله شفیعی