پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
الاعلمیه فی الحاکم الاسلامی و فی مرجع التقلید
الاعلمیه فی الحاکم الاسلامی و فی مرجع التقلید

به مناسبت فرارسیدن 11 آذرماه (1373) سالروز تایید رسمی مرجعیت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به معرفی کتاب «الاعلمیه فی الحاکم الاسلامی و فی مرجع التقلید» اثر ارزشمند حضرت آیت الله شفیعی می پردازیم:

از مهم ترین مباحث فقهی در باب اجتهاد و تقلید موضوع اعلمیت در مرجع تقلید است.

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن شفیعی رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان در اولین گردهمایی ائمه جماعات و استادان گروه معارف دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خوزستان که روز ۶ دی ماه در اهواز برگزار شد، با بیان اینکه تلاش و مجاهدت های حوزه‌های علمیه و شهیدان راه اهل بیت(علیهم السلام) به تشکیل جمهوری اسلامی ایران منتهی شده است، گفت: به همین دلیل امام فرمود: «اگر به واسطه عملکرد ما شکستی به وجود بیاید اسلام چنان سیلی خواهد خورد که صد سال از جا بلند نشود.»

وی ادامه داد: همه سرمایه و داشته‌ها در این مسیر تقدیم شد تا انقلاب اسلامی به ثمر رسید و نظام جمهوری اسلامی شکل پیدا کرد. امام دلیل همه دشمنی ها به نظام اسلامی را اینگونه بیان می‌کنند که «همه دشمنی نظام سلطه با ما برای این است که ما می‌گوییم اسلام برای اداره امور توانمند است و اگر از این حرف دست بکشیم همه دشمنی‌ها تمام می‌شود»

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی با تصریح بر اینکه اسلام تئوری اداره بشر از گهواره تا گور است، عنوان کرد: دشمنی استکبار صرفا با دست برداشتن از ادعای توانمندی اسلام پایان می‌یابد. در ده سال عمر رهبری امام راحل، صحنه‌های بسیار مهم ـ به تعبیر رهبرمعظم انقلاب ـ پیچ‌های تاریخی مهمی پیش آمد که با هدایت امام از آنها عبور کردیم و هرکدام از آنها می‌توانست یک ملت را از پا درآورد. تحمیل جنگ یک حادثه عادی نبود و واژه جنگ میان تانک و تن کلمه قاصر و ناتوان است و نظام ۸ سال از این صحنه‌ها عبور اما حتی سر خم نکرد. امام در پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به رغم تفسیرهای غلط این روزها با سربلندی پذیرفت و شدیدترین حملات امام به نظام سلطه استکبار جهانی از زمان پذیرش قطعنامه به بعد است.

وی گفت: ارتحال امام حادثه کمی نبود و می‌توانست بنیاد نظام اسلامی را به باد دهد اما به دلیل جان‌دار و استوار بودن ریشه‌ها در برابر این طوفان خود را حفظ کرده است. هر روز در این سال‌ها حادثه‌ای وجود داشت و همه این هزینه‌ها که تاکنون در حال پرداخت آن هستیم امروز در یک مواجهه نرم در معرض هجوم است و در این مواجهه از اهرم تشکیک، تردید و تزلزل و ایجاد پرسش‌های غیرمبتنی بر مقدمات صحیح استفاده می‌شود و این جنگ از دفاع مقدس خطرناک تر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی به توضیح ابزارهای این مواجهه پرداخت و گفت: ناکارآمد نشان دادن دین و حکومت دینی، سیاه‌کاری چهره کسانی که به یُمن دین در مسندیی قرار گرفته‌اند به مراتب کار دشوارتر و پیچیده‌تری است. دفاع از جمهوری اسلامی و مبانی دینی بسیار سخت و پیچیده می‌باشد که همه باید در این میدان حضور داشته باشند.

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان تصریح کرد: به دلیل فاصله میان دوران قبل از انقلاب جوانان را به سادگی نمی‌توان به مقایسه نظام اسلامی و رژیم پهلوی ارجاع داد. جوانان امروزی نظام را صرفا در محدوده چهار دهه انقلاب اسلامی می‌دانند و وضع موجود را با وضعیت آرمانی مقایسه می کنند که این کار پیچیده ای است. آسیب‌هایی به واسطه برخی جریانات و دست اندرکاران خودی به غیر از این جنبه ایجاد شده که پاسخ به این مسائل بسیار پر هزینه و پر مقوله است که البته از برد بلند برخوردار خواهد بود.

وی فرصت‌های موجود را سرمایه‌های الهی دانست و افزود:  اگر فطرت پاک و عنایت الهی نبود در این مصاف نابرابر چیزی از نظام باقی نمی‌ماند. زنده بودن میل به معنویت، دین، عدالت و انتقاد با وجود همه فشار و هجمه‌ها در شرایط امروزی منبعث از این میل است. نقد به اشرافیت برخاسته از آموزه ‌علوی و امیرالمؤمنین(علیه السلام) است.بخش عمده‌ای از این بار بر دوش ائمه جماعات، استادان معارف و بخشی از جامعه دینی است که امروز در دانشگاه حضور قانونی دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی تصریح کرد: امروز در ساختار نظام جمهوری اسلامی و در واحدهای درسی دانشگاه، دروس معارف، نمازخانه، اعتکاف دیده شده است. هیچ حوزه علمی و درسی در مراکز آموزش عالی نمی تواند جوانی را از دین مگر حوزه دروس معارف گریزان کند. هیچ حوزه‌ای به اندازه دروس معارف نمی‌تواند در دانشگاه بر جوانانی که در شرایط عادی با ما ارتباط برقرار نمی‌کنند موثر باشند. افرادی وجود دارند که در همین دانشگاه‌ها مذهبی می‌شوند. در کنار آسیب‌ها و اشکالاتی که وارد است این مسائل نیز وجود دارد و این فرصت را انقلاب اسلامی ایران ایجاد کرده است.

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان اظهار کرد: فرصت دفاع از دین فرصت انحصاری است که امروز در اختیار دروس معارف، ائمه جماعات قرار گرفته و حساسیت به این حوزه به دلیل تأثیرگذاری نقش روحانیت و حوزه معارف است. اگر عدالت استاد معارف و امام جماعت دانشگاه زیر سوال رفت، هزینه آن را دین پرداخت خواهد کرد. تردید در نمره، پاسخ ناتمام به سوال و کاستی‌های دیگر در مورد هیچ استادی به جز استاد دروس معارف به دین آسیب نخواهد زد. این فرصت برآمده از خون شهدا و همسرانی است که سال‌ها بدون حضور شریک زندگی فرزندانشان را بزرگ کرده‌اند.

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
امروزه رشد شتابنده‌ی علمی و فتح قله‌های دانش، قائم به هیچ فردی نیست
امروزه رشد شتابنده‌ی علمی و فتح قله‌های دانش، قائم به هیچ فردی نیست
به مناسبت هفتمین سالگرد شهادت دانشمند بسیجی شهید مصطفی احمدی روشن، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی شهادت این دانشمندِ نخبه ی جوان را، برای استفاده بیشتر جوانان عزیز باز نشر می کنیم.

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
مسجد حضرت آیت الله شفیعی