پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)

به مناسبت مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمّد مصطفی(ص) به معرفی کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم (ص)» حضرت آیت الله شفیعی می پردازیم:

کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)» مجموعه ای مدون از سه مصاحبه روزنامه نور خوزستان با حضرت آیت الله شفیعی می باشد که در سال های 1385 و 1386 هجری شمسی صورت گرفته است.

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

حجت‌الاسلام سیدمحسن شفیعی، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان شامگاه ۲۶ دی در مراسم شب خاطره سالگرد حماسه چهارشنبه سیاه که به همت حوزه هنری خوزستان در یادمان سردار شهید علی هاشمی و سرداران دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: امام(ره) مطلبی را چند بار در صحبت‌هایشان تکرار کردند و فرمودند آن وقتی که در همه جای کشور، شهر، روستا، متن و حاشیه شعار مردم در روند نهضت یکی شد و همه با هم یک هدف را دنبال کردند، من گفتم این کار خداست که می‌تواند در منظومه و جغرافیای این کشور، دل‌ها، نگاه‌ها و شعارها را به یک جهت سوق دهد و دانستم که کار خداست و این نهضت به پیروزی خواهد رسید.

مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان افزود: از ویژگی‌های انقلاب اسلامی این است که خیزش آن همگانی و عمومی است و آحاد مردم در این حرکت سهیم بودند و همه این جغرافیا به یک موجود زنده تبدیل شد و نشستگان برپا ایستادند و سروی بلند به نام ملت ایران در میانه میدان به پا شد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی اضافه کرد: در این نهضت همگانی و خیزش عمومی، مردم خوزستان نقش تأثیرگذاری را ایفا کردند و به ندای امام راحل لبیک گفتند، اما امروز که به مستندات و تاریخ شفاهی ثبت شده و مکتوبات نگاه می‌کنیم مطالب بسیار کمی از نقش خوزستان در انقلاب اسلامی در اختیار داریم.

شفیعی تصریح کرد: مسئله‌ای نیست که ما روزی به نام خوزستان داریم یا نه و این اتفاق، رویداد و تقویم چه هست و کار کیست؛ مسئله این است که این غفلت باعث شده که به مرور این تصور پیش بیاید که در خوزستان در مبارزات انقلابی اتفاقی نیفتاده و کاری صورت نگرفته و حرکتی نبوده و این خلاف بدیهیات و واقعیاتی است که در این استان انجام شده است.

وی ادامه داد: بخشی از ارتباط جامعه ما در دوران مبارزه با امام راحل در نجف، از طریق مرزهای خوزستان صورت گرفته، بخشی از اطلاعیه‌ها، بیانیه‌ها و پیام‌های مکتوب امام(ره) در دوران مبارزه از طریق مرزهای عراق و خوزستان به داخل کشور آمده و توزیع شده و شخصیت‌های زیادی برای دیدار با امام(ره) در ایامی که در عراق تبعید بودند، از خوزستان عبور کردند و به دیدار امام راحل رفتند و خاستگاه بخشی از گروه‌های چریکی و مسلح مبارز علیه رژیم پهلوی خوزستان بوده است؛ آنچنانی که در دفاع مقدس هم همینطور بود.

مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان ابراز کرد: بیش از ۲ دهه است که در هر جلسه تصمیم‌گیری فرهنگی این را بیان کردم که ۵ دی ۱۳۵۹ به ابتکار شهید علم‌الهدی روز دیدار و بیعت عشایر خوزستان با امام(ره) است، مبدا شناخت کشوری حاج صادق آهنگران با نوحه «ای شهیدان به خون غلطان درود» را ثبت و مطرح و بازگو کنید و به رخ بکشید و این افتخارات را حفظ کنید.

وی با اشاره به اینکه این مناسبت‌ها باید حفظ شود چرا که این‌ها میراث تلاش جهادی ملت ایران و بخشی از تاریخ است که باید ثبت شود، گفت: در ۲۷ دی ۱۳۵۷ حدود ۵۰ نفر در خوزستان شهید شده که نباید آن را ساده انگاشت.

شفیعی بیان کرد: استاندار نظامی وقت خوزستان یک شب قبل از حضور و ورود نظامی‌های وابسته به شاه در خیابان‌های اهواز در جمع وفاداران به شاه رسماً اعلام می‌کند درست است که شاه رفته ولی من او را باز می‌گردانم و حتی شده خوزستان را جدا می‌کنم و او باید در این استان سلطنت و پادشاهی را ادامه دهد ولی مردم در اهواز، دزفول، اندیمشک و مسجدسلیمان با ایستادگی خود به دهان او و اربابانش می‌زنند.

وی بیان اینکه چرا این مطلب گفته نمی‌شود و فرزندان ما نمی‌دانند این انقلاب با چه بها و قیمتی به دست آمده است، تاکید کرد: خوزستان در انقلاب مجاهدت کرده و تمام قامت ایستاده بوده و این را امام راحل تأیید کردند و فرمودند خوزستان دین خود را نسبت به آنچه تکلیف و وظیفه بر دوش داشته، ادا کرده و این حرکت‌های مبارک باید ثبت شود.

مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان خاطرنشان کرد: راویان حوادث و شاهدان به مرور و با گذشت ایام امکان دارد اطلاعات، مطالب و نکات خود را از دست بدهند و از این رو باید نسبت به ثبت این ایام تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه پس از اتفاقی که در چهارشنبه سیاه خوزستان در ۲۷ دی ۱۳۵۷ رخ داد امام (ره) مستقیم از پاریس پیغام دادند و از مردم تقدیر و تشکر کردند گفت: نقش علما و روحانیت، اقشار مختلف همچون بازاریان، اماکن مختلفی همچون حسینیه اعظم، مسجد آذربایجانی‌ها و عباسیه که مبدا بسیاری از حرکت‌های عظیم مردمی در دوران شکل‌گیری انقلاب بوده و ... مسائلی است که خیلی کم به آن توجه شده و به این اماکن و شخصیت‌ها نپرداختیم.

شفیعی با تأکید بر اینکه این کوتاهی‌ها باید جبران شود یادآور شد: بخشی از فرزندان ما که آن زمان نبودند و فقط شنونده این مسائل هستند به صورت آتش به اختیار همت کردند و در حال جمع‌آوری مطالبی در این خصوص هستند که جای تقدیر دارد.

وی با تأکید بر اینکه حتما این سلسله برنامه‌ها باید تداوم یابد و نقش خوزستان در پیروزی انقلاب ثبت و ابعاد آن بررسی شود، یادآور شد: مطالب و مستندات کسانی که نقش‌آفرین این وقایع بودند باید گردآوری شود و این اقدام در زمینه وقایع دفاع مقدس و دفاع از حرم هم باید صورت گیرد.

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار

پیام تسلیت حضرت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار، محبوب و مردمی حضرت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی و جمعی از خدمتگزاران صدیق انقلاب اسلامی

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
پاسخ: سلام از طریق کتابخانه ...
  • ۱۸بهمن۰۰ - ۱۲:۰۴ - فاطمه
    🤔
مسجد حضرت آیت الله شفیعی