پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
الاعلمیه فی الحاکم الاسلامی و فی مرجع التقلید
الاعلمیه فی الحاکم الاسلامی و فی مرجع التقلید

به مناسبت فرارسیدن 11 آذرماه (1373) سالروز تایید رسمی مرجعیت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به معرفی کتاب «الاعلمیه فی الحاکم الاسلامی و فی مرجع التقلید» اثر ارزشمند حضرت آیت الله شفیعی می پردازیم:

از مهم ترین مباحث فقهی در باب اجتهاد و تقلید موضوع اعلمیت در مرجع تقلید است.

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

گردهمایی ایثارگران دانشگاه شهید چمران اهواز به مناسبت هفته دفاع مقدس در آمفی‌تئاتر دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان در گردهمایی ایثارگران این دانشگاه که روز گذشته ۳ مهرماه برگزار شد، اظهار داشت: خداوند را شاکریم که توفیق دارد در این جلسه بی‌ریا حضورداشته باشم. فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(علیه السلام)، سالروز جنگ تحمیلی که ملت ما آن را به دفاع مقدس مبدل کرد و همچنین آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش را که عید علم و دانش و فرزانگی است و تقارن این سه مناسبت را گرامی می‌داریم.

وی با اشاره به اینکه مناسبت‌های تاریخی را به دو شکل می‌توان برگزار کرد، بیان کرد: اول بزرگداشتی حداقلی که خاطره‌ای از برهه‌ای از تاریخ ذکر و یادآوری شود که البته این فی‌نفسه مفید و قابل‌تقدیر است، اما نمی‌تواند مبدأ تحولی و منشأ انتقال پیامی باشد. اگر بازخوانی مقاطع تاریخی یک ملت و امت همراه با درس‌های تأثیرگذار و کارآمد نباشد بهره‌مندی آن در همان حداقل متوقف می‌شود.

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان، بابیان اینکه ما تجربه این مسئله را در حادثه کربلای امام حسین(علیه السلام) داریم، افزود: در این حادثه گفته نشد که روز دهم محرم عاشورا و یک منطقه جغرافیایی کربلا است، گفته شد "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا” و پیام کربلا در یک‌زمان و مکان محدود نماند.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی با تأکید بر اینکه امروز هر جایی که مقاومت اسلامی در حال تحقق و انجام است- کربلا است، عنوان کرد: امروز رزمندگان یمنی در حال تحقق بخشی «کل یوم عاشورا» هستند و جوانان و میان‌سالان و بزرگ‌سالانی که از هرجای عالم حرکت و توطئه یک مولود نامشروع یعنی داعش را لگدکوب و پایمال کردند، صحنه‌ای از کربلا را ترسیم نمودند.

وی گفت: هرجا مرد رشید ایستاده‌ای بر زمین افتاد، آنجا کربلا است و هرجا انسان آزاده‌ای در برابر یزیدی ایستاد آن صحنه، صحنه کربلا و آن میدان، میدان عاشورا است. بین ادبیات یزید، هیتلر، صدام و ترامپ چه تفاوتی وجود دارد؟ این ادبیات، ادبیات گردن کشی و سلطه گری و جباری است. روزی صدام با عربده‌کشی هویت مردم ایران را تهدید و وعده داد که یک هفته دیگر در تهران مصاحبه کند و امروز یک مرد ژست گرفته در پشت تریبون سازمان ملل همان عربده‌کشی‌ها را تکرار می‌کند. ادبیات استکبار از گلوی چه جباری بیرون بیاید تفاوتی ندارد و صحنه کربلا و عاشورا تجدید می‌شود.

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان، اظهار کرد: شاید آن زمان که داعش تولد پیدا کرد خیلی‌ها برایشان قابل‌تصور نبود که چه اتفاقی قرار است بیفتد و چه روی خواهد داد. برخی حضور مقاومت در برابر داعش را حمایت از بشار اسد و رژیم سوریه اعلام کردند اما با گذشت زمان مشخص شد قرار است اسرائیل دوم شکل بگیرد. وقتی وزیر خارجه امریکا رسماً اعلام می‌کند به ۱۲۰ کشور دنیا سفر و ساعت‌ها با مقامات آن‌ها مذاکره کردم و اقناع شدند که دولت اسلامی باید تشکیل شود، در برابر این اسناد معتبر چه چیزی صحنه را عوض کرد؟ سینه‌های انسان‌های آزاده‌ای که خواب را از چشم آن‌ها گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی بیان کرد: در منطقه عین دو اهواز به دیدار خانواده شهید ناصر مسلمی سواری رفتیم که این شهید بزرگوار از عشایر عرب خوزستان بود. از همسر این شهید پرسیده شد که چرا ایشان به سوریه رفت؟ که پاسخ دادند؛ ابتدای قضایا سوریه مدتی شب‌ها هر زمان بیدار می‌شدم شهید بیدار بود و زمانی که علت را جویا شدم گفتند، دغدغه‌ای خواب را از چشمان من گرفته است؛ اینکه اگر به حرم خاندان مطهر پیامبر اهانت شود و روز قیامت پیامبر به من بگوید تو زنده بودی و دیدی و کاری نکردی نمی‌دانم باید چه جوابی بدهم. همسر شهید سواری به ایشان می‌گوید اگر وظیفه‌ای را احساس می‌کنی برو اما ایشان نگران چهار فرزندان خود بودند. همسر ایشان به این شهید بزرگوار می‌گوید اگر تو وظیفه‌ای داری که حرکت کنی و بروی و از شعایر دینی حمایت کنی، من هم وظیفه‌ای دارم و از فرزندان نگهداری می‌کنم، اطمینان خاطر از نگهداری فرزندان با من و تو به وظایفت عمل کن.

وی ادامه داد: این مسئله در اوایل مشکلات پیش‌آمده در سوریه بود و هنوز سیاسیون و روشنفکران ما در حال بحث بودند که ما از بشار اسد حمایت می‌کنیم و… در همان زمان شهید پس از شنیدن این مسئله که اعزام به سوریه وجود ندارد به مشهد رفته و با تیپ فاطمیون به سوریه اعزام می شود و آنجا به شهادت می رسد و پیکر ایشان با شهدای افغانی به مشهد بازگردانده می شود تا اینکه پس از مدتی در پرس و سؤال‌ها مشخص شد این شهید هم استانی ماست که با این دغدغه حرکت کرد و این پیام کل یوم عاشورا و کل عرض کربلا است.

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان، اظهار کرد: پس از گذشت ۵ سال حرکت عاشورایی رزمندگان مسلمان توطئه تشکیل اسرائیل دوم و واگذاری یک کرسی در سازمان ملل و تحقق هدف از نیل تا فرات با این شعار خنثی شد.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی ادامه داد: امروز سال‌ها از آن حادثه بزرگ گذشته است و ملت ایران سربلند و سرفراز است و نشان داده عربده کشی ملت ما را نمی‌ترساند. ملت ایران رویای یک‌هفته‌ای به تهران رسیدن و مصاحبه کردن را به ناکامی مبدل کرد.

وی افزود: همه سران کفر و ترامپ رئیس‌جمهور امریکا اگر دو خط تاریخ بخوانند نوع صحبت کردنشان عوض می‌شود. کسی در ایران پس از هشت سال دفاع مقدس دلش با این یاوه‌گویی‌ها نمی‌لرزد. در سازمان ملل به رئیس‌جمهور امریکا ۱۵ دقیقه فرصت می‌دهند و او ۴۰ دقیقه فریاد می‌کشد و این فریاد در ایران دلی را نمی‌لرزاند، اینجا ملت ترس آفرینی را دیده و دست رد به سینه آن زده است. اینجا مردم با گوشت و پوستشان و در زندگی شخصی خود هجوم را تجربه و در مقابل آن ایستادگی کردند.

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان، اضافه کرد: مادران، پدران و همسرانی که فرزندان رزمندگان را نگهداری و شهدا را تقدیم کردند، این‌ها در محاسبات دیده می‌شود و از خداوند شاکریم و از شهدا و رزمندگانی نیز قدردانیم که اجازه ندادند در بازخوانی تاریخ این هشت‌ساله با شرمندگی این تاریخ خوانده شود.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی عنوان کرد: در هر جایی که سالگرد دفاع مقدس را پاس می داریم، ملت ایران سربلند است و صحنه‌های پرشوری آفریده می‌شود. شهیدان دانشگاهی در کسوت معلمی، دانشجویی و کارمندی، این‌ها سند سربلندی ما هستند. دانشگاه‌ها و نخبگان ما نشان دادند که نه‌تنها در زمان امنیت بلکه در صحنه خطر هم با ملت همراه هستند. این افتخار آموزش عالی است که آن‌ها راه آفت را پیش نگرفتند و در کنار ملت تلاش کردند و شهید دادند و سربلند از صحنه بیرون آمدند و ما نیز در دانشگاه شهید چمران اهواز به حضور رزمندگان، شهیدان و نام پرآوازه این شهید عالی‌قدر که بر این دانشگاه نهاده شده،مفتخریم.

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
امروزه رشد شتابنده‌ی علمی و فتح قله‌های دانش، قائم به هیچ فردی نیست
امروزه رشد شتابنده‌ی علمی و فتح قله‌های دانش، قائم به هیچ فردی نیست
به مناسبت هفتمین سالگرد شهادت دانشمند بسیجی شهید مصطفی احمدی روشن، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی شهادت این دانشمندِ نخبه ی جوان را، برای استفاده بیشتر جوانان عزیز باز نشر می کنیم.

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
مسجد حضرت آیت الله شفیعی