پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
مذاکرات و مناظرات جلد اول
مذاکرات و مناظرات جلد اول

به مناسبت عید بزرگ غدیرخم به معرفی یکی دیگر از آثار ارزشمند حضرت آیت الله شفیعی به نام «مذاکرات و مناظرات» می پردازیم:

مذهب شیعه از آغاز تاکنون همواره مورد تعرض و دشمنی معاندان و دشمنان سرسخت خود واقع شده است. از مهم ترین انواع مخالفت و دشمنی، ایجاد انواع شبهات و مغالطه ها در مبانی اعتقادی و معارف ارزنده این مذهب بوده است. با این وجود در طول تاریخ ...

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحسن شفیعی، رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان در مراسم گرامیداشت ۹ دی در جمع دانشگاهیان دانشگاه شهید چمران اهواز که روز ۹ دی‌ماه در مسجد امام خمینی(ره) برگزار شد‏، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل جمهوری اسلامی را به رأی گذاشت. در کتاب خاطرات دکتر طباطبایی آمده که با سخن امام مقدمات رفراندوم جمهوری اسلامی ایجاد و در نهایت در فروردین‌ماه ۵۸ همه‌پرسی برگزار شد. همچنین پس از برگزاری انتخابات مجلس خبرگان قانون اساسی، امام فرمود قانون اساسی تدوین شده از سوی منتخبان مردم هم به رأی گذاشته شود.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران در همه سال‌های انقلاب اسلامی با مفهوم و سازوکار انتخابات آشنا بوده است، افزود: برای ملتی که سه دهه با مفهوم انتخابات آشنا شده بود در انتخابات ۸۸ چه اتفاقی رخ داد؟ در انتخابات ۸۸ برخی از مکانیزم و روش‌های ایمن‌سازی انتخابات صورت گرفت که تا پیش از این در هیچ انتخاباتی نبود؛ برای اولین‌بار نمایندگان کاندیدای رقیب اجازه پیدا کردند در نهایی‌ترین مراحل شمارش آراء شرکت داشته باشند. براساس بخشنامه وزارت کشور ستادها مجاز شدند نمایندگانشان را به قرنطینه انتخابات بفرستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی ادامه داد: بعد از همه این امکانات قرار داده شده در اختیار کاندیداها، باز هم اِشکال وارد کردند که دولتِ برگزارکننده خودش کاندیدا بوده است.

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان افزود: در بهمن ۸۷ برخی سیاسیون نگرانی مشارکت و شور کمتر برای انتخابات را داشتند اما دیدیم که عرصه سیاسی جامعه پرشور و پرتلاش بود و در نهایت انتخابات با حضور حدنصاب ۸۵ درصدی واجدین شرایط برگزار شد. می‌شد این اتفاق را به رخ دنیا کشید و آن را مایه مباهات دانست. بین ۲۲ خرداد ۸۸ تا ۶ دی ۸۸ چه اتفاقی افتاد؟

وی اظهار کرد: قانون برای پاسخگویی به اعتراض معترضان انتخابات هم سازوکار و راهکار پیش‌بینی کرده است اما کاندیداها آن را هم قبول نداشتند. چگونه می‌شود که یک کاندیدا در مرحله قانونی ثبت نام حضور داشته باشد‏، از امکانات نظام برای تبلیغ در صداوسیما استفاده کند، نمایندگان خود را پای صندوق‌های رأی برای نظارت بر انتخابات بگذارد اما قبل از اعلام نهایی نتایج، خود را پیروز انتخابات بداند و پس از آن ۱۷ بیانیه صادر کند و مردم را به حضور در خیابان و مقاومت برابر حاکمیت فراخواند و کسی که در این راه کشته شود را شهید اعلام کند؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی گفت: مقام معظم رهبری در همان زمان به صراحت گفتند که «پیغام دادم که قصه را به خیابان نکشانید، این حرکت را شروع می‌کنید اما نمی‌توانید تمامش کنید.» در پی آن اتفاقات پدیده متهم کردن نظام اسلامی به تقلب ایجاد شد. به آسانی یک نظام برخاسته از رأی مردم را متهم به تقلب کردند و باید اسناد و دلایلش را می‌آوردند که هیچ سند و مدرکی ارائه نشد. براساس قانون اساسی بنابر اعتراض هر کاندیدا ۱۰ درصد صندوق‌های رأی باید بازشماری شود اما آنها این را هم نپذیرفتند و از اصول قانونی خارج شدند.

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان اظهار کرد: در ادامه این اتفاقات نهادهای رسمی صحت انتخابات را تأیید کردند اما هنوز فضای اجتماعی ملتهب بود؛ رقابت‌های انتخاباتی به شکاف و نابسامانی‌های اجتماعی رسید. اگر انتخابات سال ۸۸ به درستی مدیریت نشده بود این اتفاق در سال ۹۲ و ۹۶ هم قابل تکرار بود. در آن زمان به جز دو کاندیدای معترض بسیاری از رجال سیاسی ما نتوانستند به وظایف خودشان عمل کنند. در اتفاقات اخیر مربوط به اعتراضات کارگران وقتی کارگر ما رو به دوربین می‌گوید بی بی سی اعتراض ما به دولتمان است و به تو ربطی ندارد یعنی این کارگران داری بلوغ سیاسی هستند. فهم و بلوغ سیاسی کارگران ما در سیاسیون سال ۸۸ وجود نداشت.

وی با بیان اینکه اگر پیوند مردم با رهبری در سال ۸۸ نبود نمی‌شد آن جمعیت را کنترل کرد، گفت: عرصه قضاوت تاریخ براساس اسناد پیش‌روی همه ما قرار دارد؛ آنهایی که در آن دوران با لبخند هر دو طرف را داشتند و آنهایی که پیام شفاهی همراهی فرستادند، در عرصه قضاوت قرار دارند. اگر بناست عملکرد مجموعه‌های حکومت نقد شود باید از سوی مراجع قانونی باشد. اگر هیمنه و اعتبار مجموعه‌های قانونی از دست رفت، هویت ملی و موجودیت کشور را تهدید می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی در پایان اظهار کرد: تشخیص به هنگام و پای اقدام آمدن از سوی مردم ارزش ۹ دی به شمار می‌رود. ۹ دی همان تأثیر ۳۱ شهریور ۵۹ را دارد که اگر نبود اقدام به‌موقع مردم معلوم نبود الان کشور در چه وضعیتی قرار داشت. ۹ دی لغزش‌ها و کج‌روی‌ها را ترمیم کرد.

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
عرض تسلیت
عرض تسلیت

حضور محترم حضرت آیت الله سید علی شفیعی

نماینده معزز مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری

 

با تأسف و تأثر درگذشت برادر بزرگوارتان، مرحوم مغفور آقای «حاج سید مهدی شفیعی» را تسلیت عرض نموده و علو درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسألت داربم.

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
مسجد حضرت آیت الله شفیعی