پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
فاطمه، یادگار نبوت
فاطمه، یادگار نبوت

در آستانه شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) به معرفی کتاب «فاطمه، یادگار نبوت» حضرت آیت الله شفیعی می پردازیم:

کتاب «فاطمه، یادگار نبوت» مجموعه ای است مدون از سه سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی که پیرامون فضایل و شخصیت والای حضرت زهرا (سلام الله علیها) در مسجد محل امامت خود، در ایام فاطمیه اوّل سال 1391 هجری شمسی ایراد نموده اند ...

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

استاد حمید سبزواری، نامی جدایی ‌ناپذیر از ادب انقلاب اسلامی به شمار می‌رود. شاعری مبارز و انقلابی که با سرودن بسیاری از سرودهای ابتدای انقلاب نام خود را به عنوان بزرگ شاعر انقلاب به ثبت رسانده است.  او مهم‌ترین شعرهای مربوط به انقلاب اسلامی یا همان شعرهای انقلابی را سروده است، شعرهایی که هر کدام یادآور خاطرات انقلاب است؛ شعرهایی مانند: "خوش‌آمدی ای امام ما"، "این بانگ آزادی کز خاوران خیزد"، "برخیزید ای شهیدان"، "آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو"، "شهید مطهر"، "خمینی ای امام"، "خجسته باد این پیروزی" و ...؛

مرحوم سبزواری چند سال پیش طی گفتگویی با خبرگزاری فارس با بیان خاطراتی از دیدار با مقام معظم رهبری از حضور ایشون در محافل ادبی هم یادی کرده و گفته بود: «مقام معظم رهبری در زمانی که رئیس جمهور کشور بودند وقتی متوجه این امر شدند که شب‌های شنبه در منزل بنده محفل ادبی برپا می‌شود، در این محفل حضور می‌یافتند. از زمانی هم که مقام معظم رهبری مسئولیت رهبری مسلمین جهان را بر عهده گرفتند، تا سال‌های متمادی شب‌های شنبه محافل ادبی در منزل ایشان برپا بود که جلسات بسیار خوب و پرباری بود.»

 رهبر معظم انقلاب سال ها پیش مقدمه ی کتابهای سبزواری را به رشته تحریر در آورده اند. سبزواری در کتاب «حال اهل درد» این خاطره را ذکر کرده است و یکی از افتخارات خود را مقدمه نویسی مقام معظم رهبری بر کتاب خود می داند و در صفحه 195 در این باره می گوید:

 یک روز در خدمت حاج آقا بودم که فرمودند: آقا حمید چرا شما کارهایتان را چاپ نمی کنید؟

 من به شوخی گفتم: آقا منتظر مقدمه ای هستم که شما بر کتاب بنویسید.

 ایشان جدی فرمودند: من برای هیچ کس این کار را نکردم، ولی برای شما این کار را انجام خواهم داد.

 من در واقع می گویم یک چراغی در دلم روشن شد وقتی که ایشان این فرمایش را فرمودند، گفتم: الحمدالله.

 رفتم اینها را جمع و جور کردم. بعد آن موقع آقای شمسایی در دفتر حاج آقا کار می کرد. به شمسایی گفتم که به حاج آقا یادآوری کنید. شما بگویید کتاب آماده است من مقدمه را می خواهم، دیدم شمسایی آمد و گفت که حاج آقا فرمودند شعرها را بدهید و من این دو کتاب شعر را دادم خدمت حاج آقا بردند، البته همه مرتب و آماده بود. ایشان یک مقدمه دو صفحه ای بر کتاب نوشتند و چون هر دو کتاب را من فرستاده بودم مقدمه ایشان زینت بخش هر دو کتاب شد. این یکی از نعمت های پروردگار بود که نصیب من شد، ان شالله ظل ایشان مستدام باشد و آن آرمانهایی که دارند، همه، جامه‌ی عمل بپوشند و مقدمه نویسی ایشان مقدمه ای شد برای برخورداری بیشتر از وجود ایشان.

 متن کامل مقدمه رهبر انقلاب بر کتاب شعر استاد سبزواری که برای اولین بار در فضای مجازی منتشر می شود و حتی در پایگاه اینترنتی دفتر تنظیم و نشر آثار مقام معظم رهبری نیز موجود نیست، چنین است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انتشار آثار شاعر انقلابی و مخلص جناب آقای حمید سبزواری بی شک گامی در جهت غنی سازی گنجینه ادبیات انقلاب و عرضه آن به مشتاقان و هنرشناسان است. شعر دوران انقلاب باید بخش برجسته ای از اصیل ترین و صادقانه ترین شعر همه دوران تاریخ ایران به شمار آید.

شعر فارسی هر چند در عمر هزار و دویست ساله ی خود و در مقاطع گوناگون به والائی و تعالی شایسته ای نائل شده و نقطه های درخشانی که در ادبیات جهان می درخشند پدید آورده، لیکن هرگز به طور کامل از آمیختگی به انگیزه های غیر صمیمی و پیرایه های ناشایسته برای شعر و هنر، کاملا مبرا نبوده است و همین است که شعر فارسی را با وجود شاعران و شعرهایی که جز به صفا و حقیقت ناظر نبوده اند و البته تعداد چنین شاعران و شعرهایی نسبت به حجم شعر فارسی چندان زیاد نیست . از صورت مجموعه ای پاکیزه و بی غل و غش خارج ساخته و در آن فصول ناخوشایند و حتی تاسف انگیزی پدید آورده است.

شعر دوران انقلاب در میان همه ی مقاطع تاریخی طولانی، این ویژگی را دارد که تقریبا یکدست و کامل در جهت آرمانها و هدف های والا و سخنگوی احساسات و افکار جهت پیری های ملتی است که شاعر، از دل آن برخاسته و بدان وابسته است. شعر دوران انقلاب شعر زر و زور نیست. شعر احساسات سطحی و فردی و متوجه به آرزوها و امیال حقیر بشری نیست. زبان یک ملت و شرح حال یک امت است. انعکاسی از روح بزرگ جامعه ای است که یکپارچه در جهت هدف ها و آرمانهای الهی و انسانی گام برداشته و فداکاری کرده است. شعر هدف دار و سازنده مردمی است. شهر در بارها و میخانه ها و عشرتکده ها نیست. شعر صحنه ی عظم جهاد و سیاست و انقلاب و جهان نگری است. شعر خدایی است.

شاعر گرامی ما آقای حمید سبزواری از پیشکسوتان و پیشروان این راه است. زبان فاخر در شعر حمید، با مضمون انقلابی و مکتبی، آمیزه ای مطلوب و ارزنده پدید آورده و مجموعه شعر او در دیوان معاصر فارسی، فصل رغبت انگیز و شایسته ای گشوده است.

اینجانب از شاعر ارجمند بخاطر ارائه ی این مجموعه ی با ارزش شعری، به ادبیات مضبوط معاصر، صمیمانه تشکر می کنم و توفیق روز افزون ایشان را مسئلت می نمایم.

سید علی خامنه ای رئیس جمهوری اسلامی ایران»

  • ۹۵/۰۳/۲۴
  • ۱۲۹۴ بیننده|
  • ۱۴۰۳ نمایش|
  • |

امام خامنه‌ای

حمید سبزواری

رهبر معظم انقلاب اسلامی

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
عرض تسلیت
عرض تسلیت

حضور محترم حضرت آیت الله سید علی شفیعی

نماینده معزز مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری

 

با تأسف و تأثر درگذشت برادر بزرگوارتان، مرحوم مغفور آقای «حاج سید مهدی شفیعی» را تسلیت عرض نموده و علو درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسألت داربم.

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
مسجد حضرت آیت الله شفیعی