پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
چهار گفتار
چهار گفتار

در آستانه ی فرارسیدن ماه مبارک رمضان به معرفی کتاب «چهار گفتار» حضرت آیت الله شفیعی می پردازیم:

این کتاب در بردارنده چهار موضوع مهم دینى و اخلاقى است که در طول چهار هفته توسط حضرت آیت الله شفیعى، در جمع صمیمى جوانان مؤمنِ بسیجى طلبه و دانشجوى مسجد محل اقامه جماعت ایشان در ماه مبارک رمضان 1413 هجرى قمرى (1371هجرى شمسى) مورد بحث قرار گرفته است.

با توجه به اهمیت و کیفیت مطلوب مباحث و براى استفاده هر چه بیشتر اقشار مومن و جوانان خداجوى، سخنرانى هاى ایشان در جلسات فوق به صورت مکتوب و به عنوان کتاب «چهار گفتار» تدوین و عرضه شد.

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰
یادی از شهید والامقام
 غلام حسین زرگر طالبی
ولادت: 1346 اهواز
عروج: 1362/12/12 ، طلائیه عملیات خیبر
مرا شب به خاک بسپارید!

12 اسفندماه، روز شهادت بسیجی دلاور شهید غلامحسین زرگرطالبی در عملیات خیبر است.
تقارن شهادت ایشان با ایام فاطمیه تداعی کننده ارادت و شیفتگی این شهید عزیز به ساحت ملکوتی اهل بیت عصمت به خصوص حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) است. ارادتی که جلوه هایی از آن چه در حیات آن شهید عزیز و چه پس از شهادتش تجلی یافت. هنوز خاطره اذان دلنشین او درهنگام نماز مغرب و عشا در مسجد حضرت آیت الله شفیعی از یاد نرفته است. اذانی که پس از پایان آن، این بیت زیبا با نوای شهید زرگرطالبی به گوش می رسید:
«همه را ورد زبان این سخن با برکات                              که به زهرا گل گلزار محمّد(ص) صلوات»
پس از شهادت ایشان نیز جلوه دیگری از این ارادت و تأسی آشکار گردید، هنگامی که طبق وصیت این شهید والامقام، مراسم تشییع و تدفین او مانند بانوی دو عالم شبانه انجام شد تا بار دیگر اوج مظلومیت حضرت زهرا(س) پس از قرن ها نمایان شود.
درود خدا بر این شهید عزیز و همه شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که با زندگی الهی و شهادت خود درس عزت و آزادگی را به آیندگان آموختند.


وصیت نامه شهید والامقام
 غلام حسین زرگر طالبی

ولادت: 1346 اهواز
عروج: 1362/12/12
طلائیه عملیات خیبر

بسم الله الرّحمن الرّحیم
کل نفس ذائقه الموت
... خواهر عزیز اگر میل به حفظ سلاحم داری چادرت را سلاحم بدان و حجابت را حفظ کن، مثل اینکه سلاح مرا برداشتی. 
برادر و خواهر عزیزم مرا ببخشید که نتوانستم حق خواهر و برادری را به نحو احسن ادا کنم. 
پدر و مادر و برادر و خواهر عزیز موقعی که می خواهید گریه کنید برای من گریه نکنید برای مظلومیت امام حسین(ع) گریه کنید. برای آن لحظه گریه کنید، که زینب به گودال قتل گاه آمد و تن برادر را بدون سر دید و لب بر رگهای بریده امام حسین(ع) گذاشت و شروع به بوسیدن کرد، برای آن لحظه گریه کنید که واقعاً مصیبت بزرگی است.
 برادر و خواهران عزیز به عنوان یک برادر دینی کوچک امام را تنها نگذارید و این نعمت بزرگ را از دست ندهیم که فردا باید به این اشتباه افسوسﻫﺎ خورد. خدایا تو را هزاران شکر ﻣﻲکنیم که این نعمت بزرگ را نصیب ما فرمودی .
پدر و مادر عزیز اگر حال مرا موقع وصیت نوشتن ﻣﻲدیدید چقدر خوب بود، آن لحظه یکی از بزرگترین لحظات عمرم بود. می دانید چرا؟ داشتم به آنجایی نگاه ﻣﻲکردم که باید مدتها در آن به خواب ابدی فرو رفت و آن لحظه خیلی زیبا بود. بله پدر و مادر و خواهران و برادران عزیزم این را بدانید که روزی تمامی ما به آنجا بر ﻣﻲگردیم و سر به زیر خاک ﻣﻲبریم. مادر اگر تو رفاه و آسایش فرزندت را در آن دنیا ﻣﻲخواهی به جای گریه کردن برای من دعا کن که خدا از گناهان من بگذرد.
برادر و خواهر عزیز یک نصیحت کوچک به شما ﻣﻲکنم، هر چند که من ارزش آنرا ندارم که شما را نصیحت کنم، ﻣﻲخواهم بگویم که اگر یک وقت خدای نکرده از یاد خدا غافل شدید به یاد قبر بیفتید به یاد آن لحظهﺍی بیفتید که امام صادق(ع) در سجده های خود زار زار گریه ﻣﻲکرد. «ابکی لظلمت قبری، ابکی لظلمت احدی، ابکی لسؤال نکیر و منکر». گریه دارد ظلمت قبر، گریه دارد لحد، گریه دارد آن لحد تنگ، گریه دارد سئوال نکیر و منکر. برادر تو هم همان کار را بکن و خود را به یاد خدا بینداز و این را بدان که هر وقت تو را غرور گرفت به زمین نگاه کن و به نفس خود بقبولان که روزی به زیر این زمین بر ﻣﻲگردی.
دیگر کاری ندارم فقط مقداری چیز برگردنم است، آنرا ﻣﻲخواهم ادا کنید، خیلی شرمنده هستم که این مسئولیت را بر گردن شما انداختم. چهار ماه نماز احتیاط، سه ماه آن شکسته است و ده روز روزه احتیاط و مقدار 30 ریال به برادر علی گلپور بدهکارم. دیگر شما را خسته نمی کنم، فقط برایم دعا کنید و این را بدانید که همیشه من چشم به راه شما هستم و همیشه بر در شهید آباد نگاه ﻣﻲکنم منتظر شما هستم.
اندکی روی بسوی گورستان نشین                                                               و آن سخن گویان خاموش را ببین
دو وصیت دارم که باید به آنها عمل شود: «اوّل مرا شب به خاک بسپارید تا شاید مورد شفاعت فاطمه زهرا علیه السلام قرار گیرم و وصیت دوم بعد از اتمام مراسم بر سر مزارم توسط یکی از برادران که مشخص شده است اذان بگویید تا شاید به واسطه همین اذان مورد رحمت خداوند قرار گیرم.» برایم دعا کنید که خدا مرا ببخشد. خداحافظ، التماس دعا.
غلامحسین زرگر طالبی
شنبه 1361/2/3
  • ۹۶/۰۷/۲۳
  • ۹۰۴ بیننده|
  • ۹۹۸ نمایش|
  • |

عملیات خیبر

غلام حسین زرگر طالبی

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
برپایی جلسات معرفتی آیت‌الله شفیعی در ماه رمضان
برپایی جلسات معرفتی آیت‌الله شفیعی در ماه رمضان

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان سخنرانی‌های اخلاقی ـ معرفتی حضرت آیت‌الله شفیعی نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری همچون سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

این سلسله جلسات از روز پنج شنبه  27 اردیبهشت ماه همزمان با اول ماه رمضان پس از اقامه نماز ظهر در مسجد آیت‌الله شفیعی برگزار می‌شود.

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
مسجد حضرت آیت الله شفیعی