پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

يكشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)

به مناسبت مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمّد مصطفی(ص) به معرفی کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم (ص)» حضرت آیت الله شفیعی می پردازیم:

کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)» مجموعه ای مدون از سه مصاحبه روزنامه نور خوزستان با حضرت آیت الله شفیعی می باشد که در سال های 1385 و 1386 هجری شمسی صورت گرفته است.

آخرین مطالب
ارتباط تصویری نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با رهبر انقلاب
  • ۰
  • ۰

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز یکشنبه 28 اردیبهشت ماه در نشستی تصویری با مجموعه‌ای از جوانان دانشجو و تشکلهای دانشگاهی، با اشاره به واقعیتهای امیدآفرین کشور در مقابله با جبهه‌ی ظلم و کفر و استکبار، جوانان و دانشجویان را به برافراشته نگه داشتن پرچم حقیقی آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری فراخواندند و به بیان ده توصیه‌ی مهم درباره‌ی مسائلی نظیر تفکیک مطالبه‌گری با پرخاش و بدگویی، ضرورت گفتمان‌سازی، تلاش برای گسترش جبهه‌ی انقلاب از طریق یارگیری، اصالت ندادن به اختلاف سلیقه‌ها، مرزبندی با تردیدافکنان در مبانی انقلاب، تأکید بر پیشرفت علمی، هوشیاری در مقابل سرمایه‌گذاری دشمن بر روی جوانان و همچنین تبیین مفهوم صحیح دولتِ جوان و انقلابی پرداختند.

رهبر انقلاب اسلامی با سپاس از پروردگار به علت استمرار برگزاری جلسه‌ی رمضانی هرساله با دانشجویان آن‌هم در شرایط کرونا، سخنان دانشجویان را خوب، پخته و سنجیده خواندند و گفتند: سطح مباحث در مقایسه با جلسات مشابه قبل بالاتر بود که نشان میدهد روی موضوعات فکر و کار شده است.

ایشان با اشاره به سؤالات و ابهامات دانشجویان در این جلسه از جمله درخصوص منصوبان و یا دستگاه‌های مرتبط با رهبری افزودند: پاسخها و توضیحات روشنی در این زمینه‌ها وجود دارد که طبعاً وقت جلسه، بیان همه‌ی آنها را اجازه نمیدهد اما مسئولان نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها و بخشهای مرتبط با دانشجویان و دانشگاه‌ها در دفتر رهبری باید خود را متعهد به پاسخگویی و رفع ابهامات بدانند.

ایشان برخی اشکالات و پیشنهادهای دانشجویان را ناشی از احاطه نداشتن به موضوع مورد بحث خواندند و افزودند: برخی پیشنهادها نیز قابلیت کار بیشتر و تصمیم‌گیری دارد که دفتر رهبری آنها را جزء به جزء بررسی خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای گفت‌وشنود رودررو را زمینه‌ساز حل ابهامات و سؤالات دانستند و افزودند: بسیاری از مطالب بیان‌شده درست بود و طرح آنها در این جلسه به ایجاد گفتمان لازم و عمومی کمک میکند.

ایشان مجموعه‌ی جوانان کشور را اعم از دانشجو و غیر دانشجو، مخاطب این جلسه دانستند و تأکید کردند: اصرار مکرر بنده درباره‌ی گفت‌وشنود با جوانان بر این پیش‌فرض قطعی و تردیدناپذیر استوار است که آینده‌ی ایران متعلق به جوانان است و این قشر در آینده‌ی کوتاه یا میان‌مدت، بسیاری از مدیریتها و مسئولیتها را بر عهده میگیرد، بنابراین هر کس به آینده‌ی کشور علاقه‌مند است، باید جوانان را در ساختن هرچه بهتر آینده کمک کند.

رهبر انقلاب، طبیعت جوانی را بخش دیگری از زیرساخت منطق گفت‌وگو با جوانان برشمردند و گفتند: طبیعت جوان با عناصری همچون امید، ابتکار، صراحت، خطرپذیری و خستگی‌ناپذیری همراه است که همه‌ی این عناصر برای اداره‌ی جامعه، ضروری و ذی‌قیمت هستند و برخی از مشکلات کنونی هم ناشی از فقدان برخی از این عناصر است.

رهبر انقلاب اسلامی، گفت‌وشنود با جوانان را در شرایط فعلی کشور دارای اهمیتی مضاعف خواندند و افزودند: برای هرگونه تصمیم‌گیری و اقدام باید به موقعیت بسیار حساس و مهم کنونی کشور توجه کامل کرد.

ایشان در نگاهی کلی به موقعیت کشور خاطرنشان کردند: واقعیت این است که امروز در مقابل ایران یک جبهه‌ی وسیع و عظیم ظلم و کفر و استکبار وجود دارد که در تلاش است با هر وسیله و ترفند و امکانات، نظام اسلامی را وادار به عقب‌نشینی و تسلیم کند که اگر این هدف محقق شود، برای آینده‌ی کشور بسیار گران تمام خواهد شد که البته به فضل الهی و هوشیاری و ایستادگی مردم، جبهه‌ی استکبار در این هدف ناکام خواهد ماند.

رهبر انقلاب، هدف اصلی دشمنان از مقابله با ملت ایران را جلوگیری از ایجاد یک الگوی جذاب برای ملتها دانستند و افزودند: باید متوجه بود که جمهوری اسلامی در کوران نبرد سیاسی، فکری، جنگ نرم و احیاناً برخوردهای سخت با جبهه‌ی مستکبران قرار داشته و دارد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای توجه به ظرفیت بسیار بالای کشور برای مقابله و پیروزی بر جبهه‌ی قدرتمند ظلم و استکبار را واقعیتی تردیدناپذیر خواندند و گفتند: تجربیات نظامی و غیرنظامی چهل سال اخیر بخوبی ثابت میکند ملت عزیز ایران ظرفیت پیروزی بر دشمنان عنود خود را دارد.

ایشان سرعت افزون‌تر حرکت علمی ایران در قیاس با متوسط جهانی، وجود مجموعه‌ای عظیم از جوانان پایبند به مبانی دینی، اعتقادی و فرهنگیِ نظام، و حضور تحسین‌برانگیز مردم در هنگام حوادث عمومی و طبیعی از جمله کرونا، زلزله و سیل را نشانه‌های ظرفیت بالای کشور برای پیروزی در جهاد علمی، فرهنگی و اجتماعی خواندند و افزودند: در جهاد فکری نیز کارهای بسیار خوبی شده که مباحث امروز دانشجویان، گوشه‌ای از نتایج آن است.

رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان گفتند: مجموعه‌ی واقعیاتی که بیان شد نشان میدهد نظام اسلامی در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، نظامی و دیگر زمینه‌ها ظرفیت بسیار بالایی برای پیروزی در مقابل جبهه‌ی دشمن دارد و این واقعیت روشن، امیدی حقیقی را در دلها ایجاد میکند.

رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از ظرفیتهای بالای کشور برای مقابله با جبهه‌ی وسیع ظلم و کفر و استکبار را احساس قدرت و عزت نهادینه‌شده در عموم ملت ایران دانستند و گفتند: با وجود برخی منفی‌بافانی که منزوی و در اقلیت هستند و ضعفهای خود را به جامعه و نظام اسلامی نسبت میدهند، در کشور یک احساس عمومی و عمیقِ عزت و قدرت وجود دارد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه یکی از شگردهای مهم قدرتهای استعماری و سلطه‌گر ایجاد حس حقارت و بی‌هویتی در ملتها است، افزودند: پیروزی انقلاب اسلامی این احساس را در جوانان و ملت ایران ایجاد کرد که قادرند یک کار بظاهر نشدنی یعنی ریشه‌کنی حکومت استبدادی مورد حمایت قدرتهای خارجی بویژه آمریکا را انجام دهند و دنیا را متحیر کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ایستادگی صریح و قدرتمندانه‌ی کشور در برابر زورگویی‌ها و اقتدار ملی کنونی خاطرنشان کردند: البته این نکته مدنظر باشد که دشمن از تلاش برای تحقیر ملت و مخدوش کردن اعتماد به نفس ملی مأیوس نشده است اما با وجود تلاشهای دشمن، خداوند خلاف آن را تقدیر کرده است.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای خاطرنشان کردند: همین قضایای مربوط به کرونا از جمله نحوه‌ی مدیریت این بیماری در کشور در مقایسه با غرب، تلاشهای علمی برای شناخت این ویروس و نهضت عظیم کمک مؤمنانه و همچنین پرتاب ماهواره، موجب احساس قدرت و عزت بیشتری در ملت ایران شده است.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه‌ی سخنانشان با اشاره به تأکیدهای فراوان درباره‌ی توجه به مسئله‌ی جوان، گفتند: خوشبختانه اکنون توجه ویژه‌ای برای حضور جوانها در بخشهای مختلف به وجود آمده و به دیدگاه‌های آنان و حضور جوانان در مدیریتهای میانی اهتمام به چشم میخورد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به برخی اقدامات خوب در محیط‌های دانشجویی و حوزه‌های علمیه نیز اشاره کردند و افزودند: طرح برخی مسائل در قالب مسئله‌محوری، پرداختن به مسائل متعدد بین‌المللی، و فعالیتهای جهادیِ شگفت‌انگیز از جمله‌ی این اقدامات است.

ایشان همچنین گلایه‌ی نماینده‌ی گروه‌های جهادی را مبنی بر اینکه دستگاه‌های تصمیم‌گیر از نمایندگان این گروه‌ها دعوت به عمل نمی‌آورند و دیدگاه‌های آنان را لحاظ نمیکنند، بجا دانستند و با اشاره به حساسیت مجموعه‌های جوان به موضوع واگذاری‌ها خاطرنشان کردند: اصل این اقدام کار خوبی بود و مسئولان را متوجه مسئولیتشان کرد، اما برخی تندروی‌ها هم در این زمینه انجام گرفت.

رهبر انقلاب اسلامی، پیگیری مسائل مربوط به خانواده و حوزه‌ی زن را در برخی تشکلهای خودجوش، از دیگر اقدامات خوب مجموعه‌های جوان برشمردند و تأکید کردند: این موضوع از مسائل مهمی است که حتماً باید به‌صورت جدی پیگیری شود، زیرا در این زمینه یقیناً کم‌کاری‌های جدی صورت گرفته است.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای سپس به بیان ده توصیه‌ی کاربردی و عملی به جوانان و مجموعه‌های فعال دانشجویی پرداختند که خودسازی در ابعاد فردی و جمعی، نخستین توصیه بود.

ایشان گفتند: اگرچه ماه مبارک رمضان به آخرین روزهای خود رسیده اما بهترین فرصت برای خودسازی از طریق انس با قرآن، نماز با حضور و اول وقت، دعا و تضرع است و نباید با اتمام این ماه، ارتباط معنوی قطع شود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه «ارتقای توانایی‌های فکری، تصمیم‌گیری و عملیاتی در جوانان» و «عبورِ سالم از لغزشگاه‌ها» نیازمند بنیه‌ی روحی و معنوی قوی است، افزودند: از جمله‌ی این لغزشگاه‌ها، «ترس، تردید، احساس ضعف و انگیزه‌های ناسالم» است.

دومین توصیه‌ی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به جوانان «تقویت مبانی معرفتی» بود.

ایشان با تأکید بر اینکه «انفعال» و «انحراف» دو آسیب بزرگ محیط‌های جوان بویژه دانشگاه‌ها است، گفتند: در ابتدای پیروزی انقلاب، برخی جوانان مسلمان که دارای مبانی معرفتی قوی نبودند، جذب گروه‌های التقاطی شدند و درنهایت هم به روی هم‌میهنان خود اسلحه کشیدند و به زیر پرچم صدام رفتند اما جوانانی که مبانی قوی داشتند، محکم ایستادند.

ایشان به یک نمونه‌ی دیگر اشاره کردند و افزودند: برخی افراد در ابتدای انقلاب بسیار انقلابی عمل میکردند اما به دلیل مبانی ضعیف معرفتی اکنون جزو پشیمانها هستند که یکی از مسائل انقلاب اکنون همین حضرات پشیمان‌شده هستند.

رهبر انقلاب اسلامی دعاهای صحیفه‌ی سجادیه بویژه دعای بیستم موسوم به دعای مکارم‌الاخلاق را برای تقویت مبانی معرفتی بسیار مهم ارزیابی، و جوانان را به خواندن این ادعیه‌ی فوق‌العاده عمیق و تدبر در آنها دعوت کردند.

توصیه‌ی سوم رهبر انقلاب به جوانان میهن «برافراشته نگه داشتن پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری» بود.

ایشان مباحث امروز دانشجویان را جلوه‌ای از این آرمان‌خواهی خواندند و افزودند: ممکن است همه‌ی مطالبات قابل اجرا نباشد اما مهم این است که بازگو شود تا اصل بسیار باارزش آرمان‌خواهی همچنان زنده و پرنشاط بماند و اجازه ندهد راه انقلاب گم یا منحرف شود.

رهبر انقلاب «عدالت‌خواهی، رفع فساد و درنهایت ایجاد تمدن اسلامی» را از مظاهر آرمان‌خواهی دانستند و افزودند: مطالبه‌گری طبعاً نوعی اعتراض و تأکید بر رفع مشکلات و نقایص موجود است اما باید جداً مراقب و هوشیار بود که نحوه‌ی بیان و ارائه‌ی مطالبات به گونه‌ای نباشد که اعتراض به نظام تلقی شود و یا دشمن بتواند آن را اعتراض به نظام القا کند.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در بیان نکته‌ای دیگر در ضرورت آرمان‌خواهی یادآور شدند: اگر جوانان مؤمن و پاک، این پرچم را زمین بگذارند، ممکن است کسانی آن را سر دست بگیرند که هدفشان ضربه زدن به نظام است نه حل مشکلات مردم.

ایشان در همین زمینه افزودند: البته جریان چپ مارکسیستی، دیگر در دنیا آبرویی ندارد و از فقر اندیشه‌ورزی، فقر سیاسی و فقر نیروی میدانی کارآمد در رنج است اما به‌هرحال همیشه ممکن است عده‌ای با تصاحب شعارهای خوب، سوءاستفاده کنند.

چهارمین توصیه‌ی مهم رهبری به جوانان و دانشجویان این بود که مطالبه‌گری و انتقاد و اعتراض را با پیشنهادهای خوب و قابل اجرا همراه کنید تا فایده‌ی جدی و ماندگار داشته باشد، همچنان که در اسلام نیز نهی از منکر همراه امر به معروف یعنی بیان پیشنهادهای راه‌گشا و خوب توصیه شده است.

«ضرورت پرهیز از توأم کردن مطالبه‌گری با پرخاش و بدگویی» از دیگر توصیه‌های حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به جوانان بود.

ایشان گفتند: همیشه به مسئولان تأکید کرده‌ام به دانشگاه‌ها و جمعهای جوان بروند اما برخی از آنان میگویند در این اجتماعات، مطالبات با تخریب و بدگویی ارائه میشود، بنابراین فایده‌ای ندارد.

رهبر انقلاب یادآوری کردند: تخریب، فضای گفت‌وگو را مسدود میکند، بنابراین مطالبات را با استدلال و منطق و بدونِ پرخاش و اهانت مطرح کنید.

«گفتمان‌سازی در زمینه‌ی مسائل مهم نظام و راه‌حل‌های آنها» توصیه‌ی بعدی رهبر انقلاب به مجموعه‌های جوانان بود.

ایشان گفتند: از جمله برکات این‌گونه جلسات این است که مطالب بیان‌شده بتدریج در افکار عمومی ذهنیت و جهت‌گیری مشخص ایجاد میکند و درنهایت میتواند به گفتمان تبدیل و در پرتو اقبال عمومی، در انتخاب مدیریتها تأثیرگذار شود.

رهبر انقلاب، کمک رسانه‌ی ملی در این زمینه را ضرورتی تردیدناپذیر دانستند و گفتند: رسانه‌ی ملی البته بخشهای جوان، شاداب و انقلابی هم دارد که در سخنان امروز دانشجویان مورد توجه قرار نگرفته بود اما به‌هرحال صداوسیما باید به دیدگاه‌های جوانان توجه و در عرصه‌ی گفتمان‌سازی به آنها کمک کند.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در همین زمینه در تبیین معنای حقیقی جوان و «دولت جوان و حزب‌اللهی» افزودند: مکرر گفته‌ام که به چنین دولتی معتقد و امیدوارم اما معنای این حرف صرفاً این نیست که یک جوان سی‌وچندساله رئیس دولت باشد بلکه معنای دولت جوان و حزب‌اللهی یک دولت پای کار، آماده و بانشاط است که علاج مشکلات است و میتواند کشور را از راه‌های دشوار عبور دهد.

ایشان افزودند: برخی در سنین بالا نیز به‌معنایی جوان و پرتلاش و بانشاط هستند، مانند شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی که بیشتر از شصت سال داشت اما اگر شهید نمیشد، او را تا ده سال دیگر نیز در همان مسئولیت حفظ میکردم.

ششمین توصیه‌ی رهبری به جوانان «یارگیری و گسترش جبهه‌ی انقلاب در میان کسانی بود که به مبانی پایبندند».

ایشان افزودند: برخی به مبانی انقلاب معتقدند اما ممکن است در برخی موارد با شما اختلاف سلیقه داشته باشند؛ آنها را طرد نکنید و هرچه میتوانید جبهه‌ی انقلاب را با جذب این‌گونه افراد وسعت دهید.

توصیه‌ی هفتم حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به جوانان و دانشجویان، «مرزبندی صریح و باقدرت و بدون مماشات» در مقابل تردیدافکنان در مبانی انقلاب بود که نشانه‌های پیشرفت کشور را انکار و با تزئین دشمن، راه‌های غلط را به‌عنوان راه‌حل مسائل کشور بیان میکنند.

ایشان تردیدافکنی را ستون فقرات کار فرهنگی دشمن و اساس کار نرم علیه انقلاب خواندند و با تأکید بر اینکه باید در مقابل کسانی که به این کار دشمن کمک میکنند ایستاد، گفتند: با وجود هزینه‌های سنگینی که آمریکایی‌ها در طول سالهای متمادی برای تزیین و القای چهره‌ای جذاب از خود انجام داده‌اند، امروز کشور و نظام آمریکا در بخش مهمی از دنیا منفورند.

رهبر انقلاب اسلامی از آتش زدن پرچم آمریکا در بسیاری از کشورهای دنیا و حتی در داخل خود آمریکا به‌عنوان یکی از مصادیق نفرت ملتها از این رژیم یاد کردند و افزودند: علاوه بر ملتها، حتی رؤسای برخی دولتهای همکار آمریکا نیز وقتی حرف دلشان را بیان میکنند از دولتمردان و حکومت آمریکا متنفر و به آن بی‌اعتماد و بی‌اعتنا هستند.

ایشان بخشی از نفرت کنونی از آمریکا را ناشی از رفتار مسئولان فعلی آن از جمله رئیس‌جمهور و وزیر خارجه‌ی کم‌مایه، پرحرف، بی‌منطق و مهمل‌گوی این رژیم دانستند و خاطرنشان کردند: البته علت نفرت از آمریکا فقط این مسئله نیست بلکه به عملکرد بلندمدت آمریکا از جمله کشتار، جنایت، بی‌عدالتی، تروریست‌پروری، کمک به دولتهای مستبد و بدنام، حمایت بی‌دریغ از ظلم روزافزون رژیم صهیونیستی و اخیراً مدیریت افتضاح در قضیه‌ی کرونا برمیگردد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای جنگ‌افروزی در کشورها از جمله افغانستان، عراق و سوریه را از دیگر دلایل منفور بودن آمریکا برشمردند و افزودند: آمریکایی‌ها صریحاً میگویند در سوریه نیروی نظامی پیاده کردیم چون آنجا نفت وجود دارد؛ البته آنها نه در عراق نه در سوریه ماندنی نیستند و قطعاً باید از آنجا خارج شوند و بدون تردید اخراج خواهند شد.

رهبر انقلاب اسلامی در هشتمین توصیه‌ی خود با تأکید بر ادامه‌ی «پیشرفت علمی» و حفظ شتاب علمی کشور، دانشگاه‌ها و محیط‌های علمی و تحقیقاتی را به اهمیت علم در اقتدار کشور توجه دادند و گفتند: پیشرفت علمی با هدف سود کوتاه‌مدت شخصی، ارزش چندانی ندارد؛ علم باید در خدمت پیشرفت کشور و گشایش افقهای آینده باشد تا همچنان که چند سال قبل گفتیم به نقطه‌ای برسیم که محققان برای استفاده از تازه‌های علمی ناگزیر از یادگیری زبان فارسی باشند.

نهمین توصیه‌ی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای ناظر به مسئله‌ی حجاب و حیای اسلامی در دانشگاه‌ها بود.

ایشان گفتند: بنده در این زمینه دغدغه دارم و خواهش میکنم که مسئولان و رؤسای دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌های مربوط و بویژه خود دانشجویان و دخترخانم‌ها به مسئله‌ی حجاب و فاصله‌گذاری بین زن و مرد که مورد تأکید اسلام است اهمیت بدهند و موازین شرعی را در دانشگاه‌ها رعایت کنند.

دهمین و آخرین نکته‌ی رهبر انقلاب اسلامی، «مراقبت از جوانان و جلوگیری از سربازگیری دشمن از جامعه‌ی جوان کشور» بود.

ایشان افزودند: همه و بویژه مجموعه‌هایی که با مسائل جوانان سروکار دارند بدانند همچنان که مسئله‌ی جوان برای آینده‌ی کشور و نظام اسلامی اهمیت دارد، دشمن نیز برای تخریب و به زانو درآوردن انقلاب به آن اهمیت میدهد و برای سوءاستفاده از جوانان کار و برنامه‌ریزی میکند که البته در مواردی نیز برای اجرای برنامه‌های خود به عواملی در داخل کشور نیاز دارد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به نمونه‌هایی از طراحی دشمن برای سوءاستفاده از جوان ایرانی مانند وادار کردن برخی عناصر به پشت کردن به کشور و یا استفاده از افرادی به‌عنوان عناصر تبلیغاتی، سیاسی و تحلیلگر تأکید کردند: همه باید مراقب باشند که به سربازگیری دشمن از جامعه‌ی جوان کشور کمک نشود.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان با اشاره به دعای همیشگی خود برای هدایت و سعادت جوانان و حل مشکلات اشتغال و ازدواج آنان، گفتند: به توفیق الهی و به دعای حضرت ولی‌عصر (ارواحنا فداه) مطمئناً فردای جامعه‌ی جوان ما از امروز آن بهتر خواهد بود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی هفت تن از نمایندگان تشکلهای دانشجویی، دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود را بیان کردند. آقایان:
- محمد زادمهر (دبیر اتحادیه‌ی جامعه‌ی اسلامی دانشجویان)
- علی طلوعی (نماینده‌ی بسیج دانشجویی سراسر کشور)
- علی دهقان (دبیر اتحادیه‌ی دفتر تحکیم وحدت)
- علی اسکندری (دبیر اتحادیه‌ی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی)
- محمدحسین حبیبی (مسئول گروه جهادی روح‌الله دانشگاه صنعتی امیرکبیر)
- میلاد مفاخری (نماینده‌ی نشریات دانشجویی وزارت علوم)
- و سجاد اسدی (دبیر اتحادیه‌ی انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل)

بر این نکات و پیشنهادها تأکید کردند:
- ضرورت گسترش خدمات آموزشی نیمه‌متمرکز برای تحقق عدالت آموزشی؛
- لزوم درنظر گرفتن تدابیر لازم در بازار سرمایه و هدایت نقدینگی به سمت تأمین مالی تولید؛
- پیشنهاد تشکیل شورای عالی اطلاع‌رسانی؛
- اهمیت استفاده‌ی بیشتر از ظرفیتهای مردمی برای نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف از جمله مبارزه با استکبار، نظارت بر مسئولان و مبارزه با فساد؛
- لزوم تعریف سازوکار عادلانه و عاقلانه برای جوان‌گرایی در عرصه‌های مدیریت کشور و پیشگیری از برخی آفات آن؛
- ضرورت پاسخگویی مسئولان و بازگشت به نظام ارزشی دوران دفاع مقدس یعنی هرچه مسئولیت بیشتر، شفافیت و پاسخگویی بیشتر اما برخورداری کمتر؛
- انتقاد از برخی اقدامات و بیان ابهام درخصوص وظایف و اختیارات شورای عالی هماهنگی اقتصادی؛
- تأکید بر اهمیت فراهم کردن سازوکارهای قانونی برای بیان دیدگاه‌ها و اعتراضهای مردم طبق اصل ۲۷ قانون اساسی؛
- لزوم تصویب نظام انتخاباتی تناسبی بر اساس سیاستهای کلی انتخابات؛
- پیشنهاد فعال‌تر شدن صداوسیما در مواجهه با جنگ شناختی دشمن علیه افکار عمومی؛
- انتقاد از اهمال و کم‌کاری مسئولان متولی امور خانواده و جمعیت در عمل به وظایف؛
- پیشنهاد تشکیل کارگروهی برای تهیه‌ی طرح تحول کیفیت ارتقای سربازی؛
- لزوم ارائه‌ی مدل مطلوب شفافیت در نهادهای عمومی و انقلابی و چگونگی نظارت بر پیشبرد راهبردهای رهبری در این مجموعه‌ها؛
- گسترش فعالیتهای دانشجویی جهادی از خدمات به مناطق محروم روستایی تا مناطق حاشیه‌ی شهرها؛
- پیشنهاد حضور نماینده‌ی گروه‌های مردمی و جهادی در ساختارهای رسمی و تصمیم‌گیرِ مقابله با بحران؛
- لزوم توسعه‌ی ظرفیت شبکه‌های اجتماعی داخلی و گسترش زیرساخت‌های شبکه‌ی ملی اطلاعات؛
- ضرورت آسیب‌شناسی عملکرد شوراهای عالی فضای مجازی و انقلاب فرهنگی؛
- لزوم تبیین نسبت نظری جمهوری اسلامی با مقولاتی مثل سرمایه و ساختارهای آن، هنر و رسانه، و خصوصی‌سازی در آموزش و بهداشت؛
- انتقاد از گره زدن حل مسائل کشور به سیاست خارجی در سالهای اخیر؛
- انتقاد از غافلگیر کردن مردم از جانب دولت در قضیه‌ی افزایش قیمت بنزین؛
- و لزوم الگو قرار دادن مشی سیاسی و مدیریتی شهید سلیمانی به‌عنوان نمونه‌ی اعلای عقلانیت انقلابی برای اداره‌ی بخشهای مختلف کشور.

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار

پیام تسلیت حضرت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار، محبوب و مردمی حضرت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی و جمعی از خدمتگزاران صدیق انقلاب اسلامی

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
پاسخ: سلام از طریق کتابخانه ...
  • ۱۸بهمن۰۰ - ۱۲:۰۴ - فاطمه
    🤔
مسجد حضرت آیت الله شفیعی