پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)

به مناسبت مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمّد مصطفی(ص) به معرفی کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم (ص)» حضرت آیت الله شفیعی می پردازیم:

کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)» مجموعه ای مدون از سه مصاحبه روزنامه نور خوزستان با حضرت آیت الله شفیعی می باشد که در سال های 1385 و 1386 هجری شمسی صورت گرفته است.

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی: اگر امام و انقلاب اسلامی اعتماد به نفس را زنده و نگاه وابستگی به بیگانه را قطع نکرده بود، توسعه های فناوری، صنعتی، کشاورزی به وجود نمی آمد؛ نگاه پرفروغ به توان داخلی از سوی امام باعث این شد که امروز دهه پنجم این انقلاب این دستاوردها را ملاحظه کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی، پیرامون پیشرفت های ایران پس از انقلاب اسلامی گفت: واقع مطلب این است که شناخت انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بدون شناخت دوران قبل از پیروزی انقلاب و شرایط گذشته امکان پذیر نیست.

وی افزود: این تعبیر، هشدار و نگرانی مقام معظم رهبری که پیرامون تحریف دارند مربوط به همین موضوع است که اگر روند تاریخی قضایا را به درستی ندانیم، احتمال می رود که به جمع بندی درستی نرسیم. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: اساسی ترین روحیه ای که در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حاکم شده بود فرهنگ وابستگی، تحقیر، فرودستی و بی هویتی، و دستاورد اساسی انقلاب اسلامی احیای هویت ایرانی اسلامی، عظمت ملی، خودباروری و روح ایمان و معنویت است. 

وی با تاکید بر لزوم مطالعه دقیق تاریخ معاصر برای کسانی که به دنبال فهم حقیقت مسائل هستند افزود: ما همه را به مطالعه منصفانه تاریخ دعوت می کنیم؛ باید دوران گذشته به ویژه دوره پهلوی اول و دوم را به طور جدی مشاهده و بررسی کرد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی خاطر نشان کرد: برای بنده به عنوان یک طلبه آشنا با تاریخ، مواضع اشخاصی مانند زیباکلام جز حیرت و بهت چیزی به همراه نخواهد داشت.

وی افزود: آیا امکان دارد فردی تاریخ دوره پهلوی اول و دوم را بداند و از آن دفاع کند؟ من به عنوان یک کارشناس علوم اجتماعی عرض می کنم اگر ملی گراها و سلطنت طلب ها در ادعای خود صادق هستند و ایران را دوست دارند باید تا گردن در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران تعظیم کنند. 

وی در ادامه تاکید کرد: این اسلام بود که نه تنها هویت و فرهنگ ایرانی بلکه مرزهای جغرافیایی این کشور را تضمین و تامین کرد؛ ملی گراها و سلطنت طلب ها بگویند در جنگ های گذشته، دست اندازی های مهاجمان و چپاول های تاریخی چه مقدار از جغرافیای این کشور کوچک شد؟ چه مقدار از خاک این کشور به تاراج و هراج رفت؟ چه بخشی از جغرافیای این کشور به دولت های دیگر فروخته یا واگذار شد؟ 

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: پهلوی رژیمی بود که صراحتا اعلام کرد بحرین دختر ما بود و شوهرش دادیم! در حالیکه امروزه، نظام جمهوری اسلامی، اساسی ترین مدافع امنیت و تمامیت و عزت ایران عزیز است. 

وی ادامه داد: دستاورد انقلاب اسلامی این بود که عزت را به ملت ایرانی برگرداند؛ یک روزی در این کشور نمایندگان جیره خوار و خودفروخته لایحه کاپیتولاسیون را تصویب کردند که هیچ تبعه آمریکایی در صورت تخلف در ایران قابل محاکمه نباشد. 

وی افزود: امروز اما نظام جمهوری اسلامی اعلام می کند هر متعرضی از مرزهای محدوده دریایی، هوایی و خشکی ایران عبور کند، برگشتش با خودش نبوده و بسته به اراده ما دارد و ما تعیین می کنیم که می تواند برگردد یا خیر. 

سید محسن شفیعی گفت: در زمینه خودباروی نگاه کنید که در گذشته تبلیغ می‌کردند که ایرانی آفتابه هم نمی تواند بسازد؛ همان ها که این صحبت ها را می کردند، امروز اگر صادق باشند، به دستاورد های فناوری و پیشرفت های علمی جمهوری اسلامی اعتراف می کنند؛ اما اگر صادق نباشند نمی گویند و ما از عناصر غیرصادق انتظار انصاف را نداریم.

وی همچنین افزود: در عرصه معنویت، دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی را با زمان کنونی مقایسه کنید؛ انسان هایی با ژست روشنفکری می گویند مذاهب دینی پس از انقلاب در میان مردم تضعیف شده اند، آیا واقعا چنین است؟  آیا فرهنگ شهادت و ولایت، مظاهر دینی جمعی و اجتماعی، نمادهای اسلامی و مذهبی بعد از پیروزی انقلاب نسبت به قبل آن کاهش پیدا کرده است؟ 

وی ادامه داد: گاهی به تعبیر قرآن بیان می کنیم ای صاحبان درک به درستی صحبت کنید، زمانی می گوییم آمارها را نگاه کنید؛ آیا در دوران گذشته چه انسی بین جوان ها و دین بود؟ چه مقدار از مفاهیم دینی فراموش شده بودند؟ اعتکاف، نماز جمعه، ابعاد عدالت، ستیز با ظلم و ستم در کجای کشور مطرح بود؟ 

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی گفت: در بیان دستاوردهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اولویت با تشریح نرم افزار توسعه معنویت است؛ شاید در یک جامعه و نظام غیر دینی پیشرفت مادی و علمی مشاهده شود، اما نشر معارف دین و روح خودباوری و خداباوری، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی که دستاوردهای به مراتب بالاتری برای ایران است. 

وی افزود: توصیه من در جمع های مختلف این بوده است که در دهه فجر پیش از آنکه آمار صنعتی و عمرانی را به عنوان گزارش عملکرد انقلاب اسلامی نشر دهید، گزارش توسعه معنویت و احیای فضیلت های فراموش شده، روح استکبارستیزی و دمیدن ندای مقاومت در برابر ظلم، فرهنگ ایستادگی را به نمایش بگذارید چرا که آمارهای توسعه عمرانی، خود دستاوردهای احیا روحیه ی خودباوری هستند. 

وی در پایان تاکید کرد: اگر امام و انقلاب اسلامی اعتماد به نفس را زنده و نگاه وابستگی به بیگانه را قطع نکرده بود؛ توسعه های فناوری، صنعتی، کشاورزی به وجود نمی آمد. نگاه پرفروغ به توان داخلی از سوی امام باعث این شد که امروز در دهه پنجم این انقلاب این دستاوردها را ملاحظه کنیم.

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار

پیام تسلیت حضرت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار، محبوب و مردمی حضرت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی و جمعی از خدمتگزاران صدیق انقلاب اسلامی

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
پاسخ: سلام از طریق کتابخانه ...
  • ۱۸بهمن۰۰ - ۱۲:۰۴ - فاطمه
    🤔
مسجد حضرت آیت الله شفیعی