پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
گذری بر زندگانی حضرت آیت الله العظمی بهبهانی
گذری بر زندگانی حضرت آیت الله العظمی بهبهانی
به مناسبت چهل و ششمین سال درگذشت حضرت آیت الله العظمی بهبهانی مرجع تقلید جهان تشیّع به معرفی کتاب «گذری بر زندگانی استاد علامه محقق آیت‌الله العظمی حاج سیدعلی موسوی بهبهانی(قدس سره)» به قلم حضرت آیت‌الله سید علی شفیعی، منتخب مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری می پردازیم.
آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی در آئین رونمایی از محصولات موسسه فرهنگی هنری آب و آینه که در مجتمع فجر برگزار شد با قدردانی از حضور حماسی مردم خوزستان در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: این حضور در دمای نفس‌گیر مایه مباهات و سربلندی بود که مردم در چهلمین قدس شریف شرکت کردند.

وی با اشاره به سالگرد ارتحال امام راحل بیان کرد: ایشان به دلیل اتصال به مبدأ اعلا و سرچشمه فیاض الهی تمام شدنی نیست و امام حاضر است. پرچمی که برافراشتند روز به روز با صلابت و اقتدار در اهتزار و سربلندی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان خاطرنشان کرد: در انقلاب اسلامی امت امامی شدیم و دل به امامی بستیم که نگاه ایشان بلند و فراتر از قالب‌های محدود و مرزهای اعتباری بود.

وی ادامه داد: بدون تردید بعد از معصومین اطهار(ع) نامی به بلندی نام امام راحل و قامتی به بلندی قامت ایشان نیست. باید پای درس امام نشست تا فهمید مردمی که با طنین بلند می‌گوید من به تاریخ و آنچه که در تاریخ می‌گذرد کار ندارم و به دنبال عمل به تکلیف خود هستم به چه معنا است؟

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی افزود: اگر زندگی درخشان پر از عمل و تکلیف وجود نداشت اطمینان خاطر در کلام امام خمینی(ره) وجود نداشت اما با مشاهده ایشان احساس می‌شود که زمان و مکان برای این قالب‌ها کم هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با بیان این‌که امام راحل مسیر طولانی و پر فراز و نشیبی را پیش‌روی ما قرار داد اظهار داشت: تفاوت عمقی در برخی که تأسیس جمهوری اسلامی را آخرین ایستگاه انقلاب اسلامی می‌دانند و در نگاه امام که این تأسیس را نخستین ایستگاه می‌داند.

وی با اشاره به این‌که امام راحل هدف مدنظر در تأسیس انقلاب اسلامی را نصب پرچم «لا اله الا الله و محمد رسول الله» بر فراز قلل رفیع عالم می‌داند، افزود: هنر انقلاب اسلامی باید بر مبنای پیام امام راحل درباره هنر گام بردارد، اگر چیزی به این مطرح شد حداقل اینکه هنر انقلاب اسلامی نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی با بیان این‌که حرکت در مسیر ترسیم‌های امام راحل در حوزه هنر نیازمند راهکار و قالب‌هایی است تا مسیر و مقصد را بتواند نزدیک کند اظهار داشت: هیچ کسی نمی‌تواند منکر تأثیر هنر و ابزار هنری در انتقال پیام به جهان امروز شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به این‌که سخنرانی، کتاب و استدلال را در قالب یک عکس، غزل و رمان می‌توان انتقال داد، بیان کرد: با ابزار هنر می‌توان جای سیاه و سفید، شهید و جلاد، طلبکار و بدهکار را جابه‌جا کرد چرا نباید دلبستگان انقلاب اسلامی و آرمان‌های هنر از هنر استفاده کنند و بتوانند کاری انجام دهند.

وی با بیان این‌که همچون دیگر ابزارها زمانی که هنر و هر وسیله دیگری به پشتوانه خلوص و نیت پاک الهی مستظهر باشد رونق آن دو چندان است، افزود: براساس آموزه‌های قرآنی هر کس تلاشی کند نتیجه می‌گیرد اما درباره جبهه توحیدی علاوه بر نتیجه قهری حاصل از تلاش نصرت الهی نیز وجود دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی با اشاره به این‌که ایران به عنوان ام‌القرای ایران اسلامی می‌دانیم اظهار داشت: آنچه از ایران در چهار دهه از درس و پیام به برکت امام راحل و شهیدان منتشر شده قابل احصا نیست. امام خمینی‌(ره) در فرهنگ لغات بشری تصرف و واژه‌هایی همچون ترس، ذلت و لرزیدن زانو در برابر استکبار از فرهنگ لغت حذف کرد که دقیقا جرم بزرگ انقلاب اسلامی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با بیان این‌که جرم بزرگ انقلاب اسلامی تغییر در گفتمان اسلامی، الفبا، فرهنگ و قاموس لغات است، گفت: در جمهوری اسلامی ایران همه باید پای کار باشند. انقلاب اسلامی شروع شده از ایران است و اینکه هر حادثه‌‌ای در هر کجا به ایران نسبت می‌دهند به دلیل انتشار نرم‌افزار مقاومت است.

وی خاطرنشان کرد: هنرمندان بهترین کسانی هستند که می‌توانند در حفظ نرم‌افزار مقاومت منتشر شده از جمهوری اسلامی ایران کار کنند. انقلاب اسلامی صادر شده و جای جای هسته‌های مقاومت نشانه صدور انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی با تأکید بر عدم غفلت از قرارگاه مرکزی همچون هشت سال دفاع مقدس، بیان کرد: این قرارگاه باید استوار و برقرار باشد تا پشتیبانی از جبهه‌های مختلف مقاومت به شایستگی انجام دهد. مسئله نفوذ مورد نظر رهبرمعظم انقلاب به معنای ایجاد تردید و شک در قرارگاه است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان عنوان کرد: وظیفه ما این است همزمانی که در حال پشتیبانی از آزادی‌خواهی است در درون کشور هم این فضا را حفظ و مانع از استحال، ارتجاع، ارتداد و تغییر مفاهیم از واقعیات به امور توهمی و بدلی شویم.

وی با اشاره به این‌ که از خوزستان با توجه به کارنامه پر افتخار نباید غفلت کرد، گفت: در خوزستان گاهی بین تواضع و فروتنی، عدم بیان برخی مطالب خلط می‌کنیم. برای ثبت در تاریخ باید افتخارات فرزندان استان را گفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی تأکید کرد: در قضیه سیل خوزستان دفاع مقدس دومی با زیبایی این حادثه در استان اتفاق افتاد و رهبر معظم انقلاب فصلی از حکم انتصاب امام جمعه جدید اهواز را به بیان افتخارات و سربلندی خوزستان اختصاص داد که باید بیان کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان تأکید کرد: اگر مردم در وسط میدان و صحنه سیل خوزستان نیامده بودند خدا می‌داند که چه حجم عظیمی از خسارات‌ها به بار آمده بود. مهم‌تر از کار فیزیکی، روح حماسی، شجاعت و نترسیدن از هیاهوی آب است.

وی عنوان کرد: عرب خوزستانی در حوادث سیل اخیر نشان داد که باوجود حجم سنگین سرمایه‌گذاری، تلاش‌ها و امیدهای دشمن اما خاکریز بلند ایستادگی است که باید گفت و به تصویر کشاند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی ادامه داد: این حرکت در واقع شکستن دهان یاوه‌گو و مزدوران سعودی و تصاویر حضور مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های آنها است. جلوه‌های زیبای خوزستان را باید گفت و در عین حال به انقلاب اسلامی به روایت خوزستانی هم اهتمام ورزید.

دیدگاه (۱)

با سلام  هنرمندان می توانند سفیران خوبی باشند برای معرفی ایران

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
مراسم رونمایی از دو کتاب «عباد الرحمن» و «رهپویان و رهجویان» برگزار شد
مراسم رونمایی از دو کتاب «عباد الرحمن» و «رهپویان و رهجویان» برگزار شد

مراسم رونمایی از دو کتاب «عباد الرحمن» و «رهپویان و رهجویان» از آثار آیت‌‌الله سیدعلی شفیعی، امروز پنج شنبه ۲۷ آبان در کتابخانه شهید شفیعی اهواز برگزار شد.

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
مسجد حضرت آیت الله شفیعی