پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

يكشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)
سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)

به مناسبت مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمّد مصطفی(ص) به معرفی کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم (ص)» حضرت آیت الله شفیعی می پردازیم:

کتاب «سیری در سیره پیامبر اعظم(ص)» مجموعه ای مدون از سه مصاحبه روزنامه نور خوزستان با حضرت آیت الله شفیعی می باشد که در سال های 1385 و 1386 هجری شمسی صورت گرفته است.

آخرین مطالب
سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب به مناسبت روز جهانی قدس
  • ۰
  • ۰

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز جمعه 2 خردادماه در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه‌ی مقاومت و تغییر موازنه‌ی قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه‌ی مهم را درخصوص ادامه‌ی جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه‌ی جهاد در همه‌ی سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمیپاید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنانشان با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر به همه‌ی مسلمانان جهان، تعیین روز قدس را ابتکار هوشمندانه‌ی امام خمینی و حلقه‌ی وصل مسلمانان برای هم‌صدایی درباره‌ی قدس شریف و فلسطین مظلوم خواندند و با اشاره به استقبال ملتها از روز قدس گفتند: سیاست عمده‌ی استکبار و صهیونیسم، کم‌رنگ کردن مسئله‌ی فلسطین در ذهنیت جوامع مسلمان و به سمت فراموشی راندن آن است اما فوری‌ترین وظیفه، مبارزه با این خیانت است و قطعاً غیرت و اعتماد به نفس و هوشمندی روزافزون ملتهای مسلمان اجازه‌ی فراموش شدن آن را نخواهد داد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، غصب کشور فلسطین و تشکیل غده‌ی سرطانی صهیونیستی با فجیع‌ترین انواع قتل و جنایت و تداوم ده‌هاساله‌ی این ستم تاریخی را یک رکورد جدید از سَبُعیّت و شیطان‌صفتی بشر، برشمردند و افزودند: عامل و مجرم اصلی این فاجعه، دولتهای غربی و سیاستهای شیطانی آنها بود که هدف اصلی آنها و کمپانی‌داران یهودی از ایجاد دولت صهیونیست و تجهیز آن به انواع امکانات حتی تسلیحات اتمی، ایجاد یک پایگاه دائمی در منطقه و امکان دخالت و تسلط بر کشورهای آن بود.

ایشان افزودند: متأسفانه اغلب دولتهای عرب نیز پس از مقاومتهای نخستین، بتدریج تسلیم شدند و با فراموشی وظیفه‌ی انسانی و اسلامی و سیاسی و غیرت و نخوت عربی، به هدفهای دشمن کمک کردند.

رهبر انقلاب، نتیجه‌ی این تسلیم را کشانده شدن مسیر مبارزه به راه بی‌فرجام مذاکره با اشغالگر و حامیانش دانستند و خاطرنشان کردند: در چنین شرایطی طلوع انقلاب اسلامی در ایران فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین گشود و با ظهور جبهه‌ی مقاومت کار بر رژیم صهیونیستی سخت‌تر شد و البته در آینده بسی سخت‌تر خواهد شد.

ایشان در توصیف صحنه‌ی کنونی مبارزه گفتند: در این عرصه، جبهه‌ی مقاومت رو به اقتدار و امید فزاینده و در مسیر جذب روزافزون عناصر قدرت است اما جبهه‌ی ظلم و کفر و استکبار روز به روز تهی‌تر، مأیوس‌تر و کم‌توان‌تر می‌شود.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، در عین حال عرصه‌ی مبارزه را بشدت خطیر و تغییرپذیر و نیازمند مراقبت دائمی خواندند و تأکید کردند: هرگونه غفلت و سهل‌اندیشی و خطا در محاسبات اساسی، در این مبارزه‌ی بسیار مهم و سرنوشت‌ساز و حیاتی، زیانهای سنگینی وارد خواهد کرد.

ایشان سپس هفت توصیه‌ی مهم را برای همه‌ی کسانی که دل در گرو مسئله‌ی فلسطین دارند، بیان کردند.

«محدود نکردن موضوع فلسطین به یک مسئله‌ی صرفاً فلسطینی و یا حداکثر عربی» توصیه‌ی اول رهبر انقلاب اسلامی بود که در این خصوص گفتند: مبارزه برای آزادی فلسطین علاوه بر اینکه جهاد فی‌سبیل‌الله و فریضه و مطلوب اسلامی است، یک مسئله‌ی انسانی است و آنهایی که سازش چند عنصر فلسطینی با حُکّام چند کشور عربی را مجوز عبور از این مسئله‌ی اسلامی و انسانی میشمُرند، بشدت دچار خطا در فهم مسئله و احیاناً دچار خیانت هستند.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در بیان دومین توصیه‌ی خود افزودند: هدف این مبارزه، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین از بحر تا نهر و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به سرزمین خویش است؛ بنابراین فروکاستن آن به تشکیل دولتی در گوشه‌ای از این سرزمین، نه نشانه‌ی حق‌جویی است و نه نشانه‌ی واقع‌بینی، زیرا امروز میلیون‌ها فلسطینی به مرتبه‌ای از اندیشه و تجربه و اعتماد به نفس رسیده‌اند که بتوانند این جهاد بزرگ را وجهه‌ی همت سازند و به نصرت الهی و پیروزی نهایی نیز مطمئن باشند.

ایشان در توصیه‌ی سوم با تأکید بر لزوم توکل جامعه‌ی مسلمان غیور و دیندار در این جهاد بزرگ و مقدس به خداوند و اتکاء به نیروهای درونی و دست قدرتمند خود و پرهیز از اعتماد به قدرتهای ظالم غربی و مجامع وابسته‌ی جهانی و برخی دولتهای دنباله‌رو و بی‌آبروی منطقه، گفتند: امروز دنیا یک به یک تعداد قربانیان کرونا را در سراسر جهان میشمارد اما هیچ کس نمیپرسد قاتل و مسئول صدها هزار شهید، اسیر و مفقود در کشورهایی که آمریکا و اروپا در آن آتش جنگ را روشن کردند، و مسئول این همه جنایت و غصب و تخریب و ظلم در فلسطین کیست؟

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ادامه، توصیه‌ی چهارم خود را خطاب به نخبگان سیاسی و نظامی جهان اسلام این گونه بیان کردند: سیاست آمریکا و صهیونیست‌ها انتقال درگیری‌ها به پشت جبهه‌ی مقاومت و راه‌اندازی جنگهای داخلی برای سرگرم کردن جبهه‌ی مقاومت و فرصت دادن به رژیم صهیونیست است؛ همانند کاری که در سوریه، یمن و در عراق با ایجاد داعش انجام دادند. راه جلوگیری از این سیاست خباثت‌آمیز، خواست و مطالبه‌ی جدی جوانان غیرتمند در جهان اسلام و توجه به توصیه‌ی امام خمینی عظیم است که فرمود هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا -و نیز البته دشمن صهیونیست- بکشید.

رهبر انقلاب اسلامی در توصیه‌ی پنجم خود، به سیاست آمریکا با کمک پادوهای منطقه‌ای آن برای عادی‌سازی حضور رژیم صهیونیستی در منطقه و قبول آن به‌عنوان یک واقعیت اشاره کردند و گفتند: باید با واقعیتهای مهلک و زیان‌بخش مبارزه کرد و همان‌طور که امروز انسانهای باشعور، مبارزه با کرونا را واجب میدانند، مبارزه با ویروس دیرپای صهیونیسم نیز ضروری است و دیری نمیپاید که این ویروس به همت و ایمان و غیرت جوانان، از منطقه ریشه‌کن خواهد شد.

اصلی‌ترین توصیه‌ی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، ششمین توصیه‌ی ایشان مبنی بر «تداوم مبارزه و گسترش عرصه‌ی جهاد در همه‌ی سرزمین‌های فلسطینی» بود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه همه باید ملت فلسطین را در این جهاد مقدس یاری کنند و جمهوری اسلامی با افتخار هرچه در توان داشته باشد در این راه انجام خواهد داد، گفتند: یک روز تشخیص بر این شد که مبارز فلسطینی، دین و غیرت و شجاعت دارد اما دست او تهی از سلاح است، بنابراین به مدد الهی برنامه‌ریزی انجام گرفت و موازنه‌ی قدرت در فلسطین دگرگون شد، به‌گونه‌ای که امروز غزه میتواند در برابر تهاجم نظامی دشمن صهیونیست بِایستد و بر آن پیروز شود.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه این تغییر معادله‌ی قدرت در بخش موسوم به سرزمین‌های اشغالی، قضیه‌ی فلسطین را به گامهای نهایی نزدیک خواهد کرد و تشکیلات خودگردان در این امر تکلیف بزرگی برعهده دارد، افزودند: با دشمن وحشی جز با اقتدار و از موضع قدرت نمیتوان سخن گفت؛ زمینه‌ی این اقتدار بحمدالله در ملت شجاع و مقاوم فلسطین آماده است و جوانان فلسطینی امروز تشنه‌ی دفاع از کرامت خویش هستند.

ایشان خاطرنشان کردند: حماس و جهاد اسلامی در فلسطین و حزب‌الله در لبنان، حجت را بر همه تمام کرده‌اند و دنیا مجبور شدن ارتش جنایت‌کار صهیونیستی به عقب‌نشینی از جنوب لبنان زیر ضربات کوبنده‌ی حزب‌الله و التماس برای آتش‌بس را فراموش نخواهد کرد و این، یعنی دست پُر و موضع قدرت.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اقدام اخیر یک دولت اروپایی در غیرقانونی اعلام کردن حزب‌اللهِ مجاهد و سرافراز گفتند: غیرقانونی، رژیمی مثل آمریکا است که داعش را تولید میکند و رژیمی همانند آن دولت اروپایی است که هزاران نفر در بانه‌ی ایران و حلبچه‌ی عراق بر اثر مواد شیمیایی‌اش به کام مرگ میروند و باید تا ابد شرمسار باشد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در هفتمین توصیه‌ی خود با تأکید بر اینکه فلسطین متعلق به همه‌ی فلسطینیان است و باید با اراده‌ی آنان اداره شود، بار دیگر طرح جمهوری اسلامی برای برگزاری همه‌پرسی از همه‌ی ادیان و اقوام فلسطینی را مطرح و خاطرنشان کردند: این طرح نشان میدهد که ادعای یهودی‌ستیزی که در رسانه‌های غربی تکرار میشود، بکلی بی‌اساس است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آنچه قطعاً باید برود نظام صهیونیستی و صهیونیسم است، در پایان یاد شهیدان قدس از شیخ احمد یاسین و فتحی شقاقی و سیدعباس موسوی تا سردار بزرگ اسلام و چهره‌ی فراموش‌نشدنی مقاومت شهید قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ عراقی شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای قدس را گرامی داشتند و از خداوند متعال برای مرحوم حسین شیخ‌الاسلام که سالیانی را در راه فلسطین و آرمان قدس تلاش کرد، رحمت الهی مسئلت کردند.

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار
پیام تسلیت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار

پیام تسلیت حضرت آیت الله شفیعی در پی شهادت رئیس جمهور خدمتگزار، محبوب و مردمی حضرت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی و جمعی از خدمتگزاران صدیق انقلاب اسلامی

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
پاسخ: سلام از طریق کتابخانه ...
  • ۱۸بهمن۰۰ - ۱۲:۰۴ - فاطمه
    🤔
مسجد حضرت آیت الله شفیعی