پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

پایگاه خبری

مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

پایگاه خبری مسجد حضرت آیت الله شفیعی اهواز

مسجد آیت الله شفیعی یکی از قدیمی‌ترین مساجد اهواز است که درسال 1308(ه.ق) تاسیس شده است.
بیش از پنجاه سال است که حضرت آیت الله سید علی شفیعی (که هم اکنون نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستند) امامت جماعت این مسجد را بر عهده داشته و به خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی همت گماشته‌اند.
مسجد آیت الله شفیعی در دوران دفاع مقدس سنگری مهم برای رزمندگان اسلام محسوب می شد.
هم اکنون نیز جوانان این مسجد با عشق به امام راحل و آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای از تلاش برای خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.

معرفی کتاب
مذاکرات و مناظرات جلد اول
مذاکرات و مناظرات جلد اول

به مناسبت عید بزرگ غدیرخم به معرفی یکی دیگر از آثار ارزشمند حضرت آیت الله شفیعی به نام «مذاکرات و مناظرات» می پردازیم:

مذهب شیعه از آغاز تاکنون همواره مورد تعرض و دشمنی معاندان و دشمنان سرسخت خود واقع شده است. از مهم ترین انواع مخالفت و دشمنی، ایجاد انواع شبهات و مغالطه ها در مبانی اعتقادی و معارف ارزنده این مذهب بوده است. با این وجود در طول تاریخ ...

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی در جلسه شورای فرهنگی این نهاد با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و هفته هلال احمر، اظهار داشت: به نظر بنده امسال در خوزستان از آغاز سال، روزها و هفته‌های هلال احمر است و این به دلیل امتحان الهی است که پیش روی جامعه ما قرار گرفت، در این امتحان الهی مجموعه خدمتگزار هلال احمر محک خورد.

وی افزود: تاریخ همیشه در قضاوتی که نسبت به ما می‌کند، این مهم را مد نظر قرار می‌دهد که آیا به هنگام، در صحنه‌ای حاضر یا اینکه غایب بوده‌ایم. این مبتنی بر آن است که انسان زمان‌شناس باشد، چه بسا درنگ و تأخیر در یک تصمیم، زمان را از دست ما خارج کند و بعدا آن تصمیم دیگر بهره‌مند از ارزش نباشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به تعبیر زمان طلایی و اهمیت آن در حوزه پزشکی، خاطرنشان کرد: در حوزه پزشکی، در عرصه جراحی‌های پیشرفته یا حوادث یا فوریت‌های پزشکی و امدادهای شهری زمانی وجود دارد که اگر کار در آن انجام نشود دیگر قابل جبران نیست.

وی با اشاره به قیام توابین و عدم زمان‌شناسی و حضور به هنگام آنها در واقعه عاشورا، گفت: در صحنه تصمیم گیری‌های تاریخی هم، چنین مفهومی داریم، برای مثال بخشی از توابین کسانی بودند که تا زمانی که امام حسین علیه السلام) به شهادت رسید، باورشان نمی‌شد که حضرت در حال کشته شدن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی ادامه داد: آنها چنین می‌پنداشتند که مسأله حل می‌شود و کسی صلح میان امام حسین(علیه السلام) و یزد را برقرار می‌کند اما ناگهان دیدند که امام حسین(علیه السلام) را کشتند و سرش را به نیزه کردند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان به حضور به موقع مردم و مسئولان در سیلاب اخیر خوزستان اظهار داشت: در حادثه سیل اخیر مردم و مسئولان درنگ نکرده و پای کار آمدند.

وی افزود: خیلی سخت است که در رسانه سعی کنید فضا را آرام نگه دارید، و مردم جا نخورند، بی‌قرار نشوند و در عین حال خطر جدی و پشت دروازه شهر باشد و بخواهید که این هر دو را مدیریت کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی در مقایسه وضعیت سیلاب و وضعیت هشت سال جنگ تحمیلی، یادآور شد: هنگام جنگ وقتی خبر حمله هوایی بود آژیر خطر زده می‌شد و اعلام وضعیت زرد یا قرمز داشتیم اما سیل بدون اعلام آمد و وارد زندگی مردم شد و بلکه مردم را از بین برد، مردم اولین خط مقدم بودند که انصافاً صحنه‌های جالبی از ایثار و رشادت رقم خورد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان عنوان کرد: نیروهای مردمی مثل ناموس خود شبانه روز از سیل بندها دفاع و مانع ورود آب به زندگی خود شدند.

وی با اشاره به اشعار عربی زیبای جوانان رفیع که خطاب به شط گفتند تو خواستی ما را به گریه بیاندازی اما ما اشک تو را به گریه درآوردیم، گفت: این احساس و عاطفه برخواسته از جوانان خوزستانی بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی وی بیان کرد: مبارزه با سیل مبارزه جدی بود، آن هم سیلابی که براساس نظر کارشناسان در هفتاد سال گذشته این حجم بارش را در تاریخ استان خوزستان نداشته بودیم. ایستادگی مردم در مقابله با سیلاب کار بزرگی بود تا جایی که رهبرمعظم انقلاب اسلامی ر حکم انتصاب امام جمعه جدید اهواز فصلی از متن حکم را به تقدیر و تشکر از مردم خوزستان اختصاص دادند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان تصریح کرد: در این میان هلال احمر هم درخشید و در وسط صحنه حاضر بود و این حضور، حضوری قلبی و دلی و برآمده از وجدان بیدار بود، هلال احمر در  سیلاب خوزستان پای کار آمد و حضور داشت و این حضور پرشور و مؤثر جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به نتایج سیلاب خوزستان و درس هایی که باید از آن آموخت، گفت: برای هلال احمر و مجموعه های مرتبط، حوادثی به این گستردگی فرصتی برای آزمایش آموخته ها است، یعنی سیل فرصتی برای محک زدن قدرت حضور و توان اقدام به موقع برای هلال احمر ایجاد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی ادامه داد: بخشی از این مسائل باید به صورت علمی ارزیابی و بررسی شده و نقاط ضعف را پیدا تعیین کرد.  قطعاً بستر طبیعی حادثه، درک محسوس و شفافی از نقاط قوت و ضعف در اختیار ما قرار می دهد.

وی با مقایسه زلزله کرمانشاه و سیلاب خوزستان در سال جاری و اعتماد مردم در این دو بحران، یادآور شد: در زلزله کرمانشاه در فضای مجازی این گونه عنوان شد که مردم به نهادهای رسمی اعتماد ندارند، اما در سیل خوزستان اعتماد مردم به هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی به نمایش آمد. این اعتماد سرمایه بزرگی است که برای بدست آوردن آن زمان زیادی صرف شده است و نباید در یک حادثه از دست برود زیرا جبران مجدد آن زمان‌بر است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان بیان کرد: هلال احمر باید قدر این اعتماد را بداند و گزارشی از عملیات امدادرسانی و کمک های مردمی ارائه کند تا این اعتماد و سرمایه اجتماعی برای حوادث بعدی حفظ شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی با اشاره به مشکلات مردم سیل زده پس از سیلاب، خاطرنشان کرد: سیل در خوزستان هنوز تمام نشده و هزاران هکتار از زمین های کشاورزی زیر آب رفته است.

وی با بیان اینکه وقتی سیل فرونشست کارها تازه شروع می شود افزود: در سیل 98 اهمیت دوران پساسیل کمتر از زمان سیل نیست و حتی بار آن از بار دوره سیل سنگین تر است و باید برای مدیریت مشکلات ایجاد شده برنامه‌ریزی کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان افزود: به طور طبیعی چون حجم عمده خسارات در حوزه کشاورزی است و کشاورزان حداقل برای یک سال سرمایه خود را از دست داده اند باید از آنان حمایت شود تا مجددا بتوانند بر روی پای خود ایستاده و به زندگی قبل از سیل برگردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی گفت: از جمعیت هلال احمر انتظار دارم حمایت و پشتیبانی از مردم سیل‌زده را تا زمانی که بتوانند به زندگی عادی خود بازگردند ادامه دهد، این درخواست محدود به هلال احمر نیست بلکه همه نهادها و دستگاه‌های پشتیبان و یاری‌رسان باید خود را در این زمینه مسئول بدانند و موجب آرامش خاطر و رضایت مردم را فراهم کنند.

دیدگاه (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

بدیهی است که همه دیدگاه‌های شما خوانده شده و برای انتشارشان، ملاک‌ها و معیارهایی لحاظ می‌شود؛ بنابراین، برای درج دیدگاه خود، رعایت برخی چهارچوب‌های اخلاقی ضروری است:

لطفاً دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، پیام های غیر فارسی منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا، نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد منتشر نخواهد شد.

در صورتی که تمایل به ارسال نظر به صورت خصوصی دارید، تیک گزینه خصوصی را بزنید.

از ارسال دیدگاه های تبلیغاتی و یا حاوی لینک، خودداری کنید، پیام های نامرتبط با متن، تأیید نمی شوند.

لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد.

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
یادداشت سردبیر
برنامه سخنرانی حضرت آیت‌الله شفیعی در ماه های محرم و صفر
برنامه سخنرانی حضرت آیت‌الله شفیعی در ماه های محرم و صفر

جلسات سخنرانی حضرت آیت‌‎الله سیدعلی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به مناسبت عزاداری و سوگواری شهادت امام حسین(علیه السلام) و یاران باوفایشان در ماه‌های محرم و صفر، از شامگاه 30 مردادماه در مسجد آیت‌الله شفیعی اهواز شروع می‌شود.

سخنرانی حضرت آیت الله شفیعی در جمع رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس

دریافت

مدت زمان: 18 دقیقه 51 ثانیه

آخرين ديدگاه‌ها
مسجد حضرت آیت الله شفیعی